To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Krzyczałam „ratunku”!

Krzyczałam „ratunku”!

Rozmowa z Marzeną Machałek - posłanką PiS-u

- Co się właściwie stało w niedzielę pod pałacem prezydenckim?

- Wyszliśmy z kościoła seminaryjnego po mszy świętej. Byłam wśród sporej grupy posłów PiS-u. Razem z prezesem Jarosławem Kaczyńskim chcieliśmy złożyć kwiaty i zapalić znicze pod pałacem. Był taki przesmyk między barierkami od strony biura przepustek i chcieliśmy tamtędy wejść. Nagle pojawiło się kilkunastu funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu i zaczęło nas dociskać do tych barierek, uniemożliwiając przejście. Ja znalazłam się przy samej barierce. Z jednej strony dociskali mnie funkcjonariusze, z drugiej osoby, które były za mną. Koledzy pokazywali wcześniej legitymacje poselskie i tłumaczyli, że chcieli pójść razem z prezesem złożyć kwiaty. I tylko tyle. Ja nie mogłam nawet ręką sięgnąć do torebki, mam siniaki, taki był ścisk. Zaczęłam krzyczeć „ratunku”. Jeden z BOR-owców zawołał, „co wy robicie tej kobiecie”. Miał łzy w oczach.


- Ale rzecznik BOR-u, a także rzecznik stołecznej policji tłumaczyli, że nie wpuszczono wszystkich, bo nie mieli stosownych zezwoleń. Gdyby wszyscy byli zgłoszeni z wejściem nie mieliby kłopotów.

- Myśmy mówili na miejscu, że chcemy wejść przed pałac z prezesem i złożyć kwiaty. Nic więcej. To nie był teren pałacu prezydenckiego, tylko przestrzeń publiczna. Nie sądzi pan chyba, że ja poszłam tam robić zadymę. Nie rozumiem dlaczego służby porządkowe użyły takiej siły przeciwko nam. Myśmy nie byli ani agresywni, ani uzbrojeni. Miałam tylko tulipana w ręce. Później, nawet gdybym chciała, to nie miałam gdzie się wycofać.

- Rzecznik PiS-u mówił na gorąco po tym incydencie, że nosił znamiona prowokacji. Nie sądzi pani, że to wszystko działo się tak szybko, że po prostu trochę wymknęło się spod kontroli? A do tego rozemocjonowany tłum.

- Nie wiem, dlaczego tak się stało. Gdy potem zapytałam jednego z funkcjonariuszy, dlaczego nas tak potraktowano, to odpowiedział „proszę zapytać naszych dowódców”. Tak powiedział i mogę to powtórzyć pod przysięgą. Więc ja naprawdę nie wiem, czy żyjemy w demokratycznym państwie, w którym parlamentarzysta nie może spokojnie złożyć kwiatów. Ale co tu dużo mówić, skoro nawet ojcom Paulinom nie pozwolono w tym miejscu na modlitwę.

CZYTAJ TEŻ: Marzena MAchałek poturbowana w Warszawie

Komentarze (30)

Pani Marzenko, następnym razem proszę krzyczeć: Niemcy mnie biją, biją mnie Niemcy!!! :):)

Ja bym tych wszystkich posłów do normalnej roboty posłał. Zaś ZUS do góry poszedł, wszystko drożeje- zgroza. Pojechali aby zadymę robić. Jak miało wejść kilka osób to po co się pchała. Szkoda gadać.

...dla młodzieży i kiboli w szczególności.

Kamienna Góra przeprasza za Machałek!!!

PiS zachowal sie skandalicznie! To, jak manifestowaliscie swoja polityke w tym dniu było obrzydliwe! Na szczescie Polacy przejrzeli na oczy i juz was ogladac na was nie chca! Ja wylaczam tv , jak was widze a sluchac tez sie nie da!
Jesli chce sie uczcic czyjac pamiec to idzie sie na grób, a nie pod pałac, ale to NIE WG. WAS!

To niesłychane i oburzające, że funkcjonariusze chroniący teren uroczystości nie raczyli zapoznać się wcześniej z podobizną pani poseł. Stan znajomości naszych parlamentarzystów przez BOR - owców graniczy ze skandalem. To wszystko wygląda na prowokację ze strony rządu Tuska, a kto wie czy sam Putin nie maczał rąk w tej ponurej sprawie.
Z drugiej strony dziwi nieco reakcja pani Machałek, która prawdopodobnie po raz pierwszy w swoim życiu została - badź co bądź - jednak w jakimś sensie, przytulona.
Szkoda tylko tulipanka, który został pognieciony biedaczek.

w końcu miała tulipana i to doprowadziło borowca do łez:)twardziel

Ja się zastanawiam gdzie był O.Kubicki gdy trzeba było zgłaszać chęć uczestniczenia w ceremonii? Pewnie był zajęty psimi odchodami niż swoją ulubioną posłanką. Zawsze był taki skrupulatny i przewidujący a nie przewidział że miejsce pod pałacem prezydenckim jest newralgicznym miejscem które wzbudza skrajne emocje więc trzeba zawsze z rozwagą uczestniczyć w obchodach X.IV pod tym miejscem.

Widać że jak przychodzi co do czego to PiS będzie się rozpychał łokciami i pokazywał swoją prowincjonalność by za wszelką cenę postawić na swoim.

A dlaczego pani Machałek składała kwiaty pod pałacem prezydenckim, a nie na Wawelu? Wydaje mi się że to chyba tam są pochowani! Czyżby to była żałoba za władzą?? Za pałacem??? Obłuda pani Machałek, czysta obłuda. Polityka Polska to dno, zero i niezdiagnozowany kaczor!!!

większość komentarzy jest podła , zawistna i pozbawiona człowieczeństwa, Nasza pani poseł chciała wraz z innymi uczcić pamięć tragicznie zmarłych w katastrofie właśnie pod pałacem prezydenckim -jest to miejsce symboliczne, posłowie mają wstęp w takie miejsca i mieli przyzwolenie po okazaniu legitymacji - wejścia za barierkę, Pani poseł pokazała legitymację ale borowcy oraz policja miała wyraźny przykaz pani z PO prezydent miasta żeby nie wpuszczać posłów z PiS-u jest to wyraźne pokazanie władzy przez PO że właśnie oni rządzą i nie pozwolą na wejście innym tylko sobie ( posłowie z PO weszli normalnie po okazaniu legitymacji) więc kto gra katastrofą ... ???

Nie zdążyła wykrzyczeć "Wy nie wiecie kim ja jestem?"? Chciała z Kaczyńskim złożyc kwiaty - ten pewnie nawet nie wie kto to Machałek.

skoro nie liczą się s posłem posiadającym immunitet.

Czy to tak wygląda kobieta z klasą? Czy tak się zachowuje honorowy obywatel JG? Czy może raczej to stara, rozhisteryzowna baba, która po tupach chce robić karierę u Prezia?

nie dobrze mi sie robi na sama nazwe PiS , bleeeeee!!!!!!

CZY TA KOBIETA WSTYDU NIE MA? PO CO SIĘ TAM PCHAŁA? WSTYD. A W OGÓLE,CO ROBI KAMIENNOGÓRZANKA WE WŁADZACH JELENIOGÓRSKICH?
SIO W SWOJE STRONY. :angry: :angry: :angry:

ANTY PIS banda k****now!

WSTYD MI ŻE MOJE MIASTO KAMIENNA GÓRA MA W SWOICH SZEREGACH KOBIETĘ NIEDOINWESTOWANĄ UMYSŁOWO JEST TO TYP KOBIETY KTÓRA PO TRUPACH CHCE SIĘ WEPCHAĆ NA SALONY A JEJ MIEJSCE JEST W SZPITALU PSYCHIATRYCZNYM

****stwo,****ówa i nul kultury nie tylko w TV ale i w urzędach PO wców.

Komentują tutaj głównie tuskomatoły! Współczucie dla pani posłanki, a jeszcze większe dla Polski...tuskokomuna niszczy naszą ojczyznę

Łamiącej PRAWO borowiec od ręki wymierzył SPRAWIEDLIWOŚĆ. "Honorowa Jeleniogorzanka", "Kobieta z klasą", "Kobieta od wielkiej polityki" poszerzyła grono stadionowych kiboli. A tak normalnie - "Świetliczanka"

Dzięki! Bez urazy!

Lepiej niech sie PiS zajmie bajzlem w naszym kraju niz ciagle tylko mysli, jak zbic kapital polityczny na tragedii.
TYLKO NIESTETY NIE WIE JAK!
Zakupy Jarka w osiedlowym sklepie byly samobujem. Wiadomo, gdyby rzadzil PiS to nic by nie podrozalo. Przypomne tylko, jak po katolicku postapiliscie z ludzmi, ktorzy wykupili mieszkania na innych zasadach.Ten kto wzial kredyt splacac go bedzie jeszcze przez kilka- nascie lat a sasiedzi dostali taki sam lokal za 'zlotowke'. SKANDAL!
Nie nazywajcie PO nieudacznikami bo sami nimi jestescie i schowajcie swoje transparenty bo wstyd! Podzieliliscie narod i za to was nieznosze!

:D komuna sie skonczyla,i legitymacjami niech sobie w chalupach machaja i pani Machalek TEZ

DUŻO TU PLATFORMESÓW SIĘ ZEBRAŁO
A KYSZ!

Ależ tu się PO-paprańców zebrało!