To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Krakowiak odwołany. Woźniak nowym dyrektorem "Wysokiej Łąki"

Krakowiak odwołany. Woźniak nowym dyrektorem "Wysokiej Łąki"

Z funkcji dyrektora szpitala "Wysoka Łąka" został odwołany Marian Krakowiak. Nowym dyrektorem został Stanisław Woźniak - dyrektor Spitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

W Kowarach od rana przebywają władze województwa dolnośląskiego: Jerzy Łużniak i Roman Szełemej. Dyrektor Krakowiak będzie pracował jeszcze dzisiaj i jutro. Od piątku rządy przejmie Stanisław Woźniak.

To krok w kierunku połączenia obu szpitali, o czym szeroko pisaliśmy dwa tygodnie temu na łamach "Nowin Jeleniogórskich".

Marian Krakowiak będzie pracował nadal na Wysokiej Lące jako lekarz, ma też zostać zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa ambulatoryjnego połączonych szpitali.

.

Komentarze (21)

Ale się porobiło - był jeden syf i rozmnożył się. Może jeszcze podporządkować p. dyrektorowi szpital w Kamiennej Górze i będziemy mieli burdel w służbie zdrowia na trzy fajerki.

czy można szefować jednocześnie dwiema placówkami medycznymi?? ja tu węszę jakiś szfindel... ciekawe jak Woźniak zamierza pogodzić piastowanie owych stanowisk - poza zapowiadanym połączeniem tych placówek - może prokurator by się temu bliżej przypatrzył??

to skandal, jak można kierować dwoma placówkami na raz.Czyżby plany połączenia obu placówek miały by być zrealizowane.Szok

Arek Wichniak (były burmistrz Szklarskiej Poręby) rozpowiadał, że będzie dyrektorem szpitala "Wysokiej Łąki". Niby mu obiecano w Starostwie w Jeleniej Górze. Coś tego Wichniaka kołują od wielu miesięcy.

To ten Woźniak co tak swoją żonę promuje w zakładzie którym zarządza?

Jak to sie stało że ten Łuzniak jest dalej odpowiedzialny za zdrowie, niedość że wyborów nie wygrał, na zdrowiu sie niezna to jeszcze ma władze i miesza

Oj porobiło się, porobiło po interwencji posłanki Marzenki. A nie lepiej było skorzystać z usług gminnej parlamentarzystki. Pani Ela ma o wiele lepsze predyspozycje do załatwienia sprawy. Po pierwsze mieszka w sąsiedztwie Wysokiej Łąki, a po drugie jest specjalistką od słuzby zdrowia.

Nie wiem jak zadłużony jest szpital jeleniogórski oraz Wysoka Łąka. Chyba, jak w całym kraju, wszystko co państwowe jest zadłużone. Zatem przejęcie Wysokiej Łaki ma skutkować jej sprzedażą a za uzyskanie pieniądze zaspokojeni zostaną wierzyciele obydwu zadłużonych szpitali. WŁ to piękny obiekt. Jednak niespełniający współczesnych wymagań dla placówek służby zdrowia. Ludziom to trza wyjaśnić kochana władzo samorzadowo-partyjna. Szpital Bukowiec i Wyska Łąka są w jednym kompleksie parkowym. Bukowiec jest juz priwantny i ma się dobrze.

Dolnoślązak baranie. Jeśli nie znasz sytuacji WŁ to siedź cicho. Po takich wypowiedziach kapuścianych łbów tylko krew się gotuje.

żorż napisał:
Ale się porobiło - był jeden syf i rozmnożył się. Może jeszcze podporządkować p. dyrektorowi szpital w Kamiennej Górze i będziemy mieli burdel w służbie zdrowia na trzy fajerki.

BURDEL W SŁUŻBIE ZDROWIA JUŻ JEST !!!!~
A JA SIĘ PYTAM CO TERAZ BĘDZIE!!!

Kołują Wichniaka, bo facet typowo naiwny jest. Chodzi po Szklarskiej Porębie z miną oszukanego dzieciaczka.

areczek był,jest i będzie zwykłym zerem!!!zawsze był tylko pacynką Sokoła!!

Jeśli detalicznie znasz sytuację Wysokiej Łąki to ją opisz. Wówczas ja przestanę być kapuściana głową i odszczekam to co napisałem, redaktorzy rozszerzą publikację, a zainteresowanym przestanie się krew gotować.

cd. z 06:35:05. Wszelkie starania Machałkowej, protesty personelu WŁ itp. itd. to przysłowiowa musztarda po obiedzie. Samorządowcy wojewódzccy jak postanowili tak zrobili. Pozamiatane. CDN

Wysoka Łąka nadal będzie leczyć ludzi, ale w połączonych szpitalach, położonych kilkanaście km od siebie, nie będzie potrzeby dublowanie dyrekcji, administracji, zaopatrzenia, etc. Więcej pieniędzy z kontraktów pójdzie na leczenie, a nie na administrację. I o to chodzi w służbie zdrowia. Niedouczeni populiści wrzeszczą, tupią i protestują - bo takie ich zwyczaje, nic więcej nie potrafią. Najbardziej żenujący są w tej historii działacze pewnej opozycyjnej partyjki, którzy już próbują żerować na tym populistycznym niezadowoleniu.

a pacjenci Bukowca? no, z tymi jest dużo gorzej. Szpital przynosi zyski dzięki oszczędnościom na pacjencie, a nie na infrastrukturze, bowłaścicielom bardziej zależy na murach niz na zdrowiu innych. A Wysoka Łąka jest prawie niezadłużona, w przeciwieństwie do "świetnie zarządzanego" przez Wożniaka Szpitala Wojewódzkiego. Ciekawy jestem ile czasu będzie nowy dyrektor spedzał w placówce? I jak to się przeleje na jego rachunek bankowy?

Panie Szełemej,Łużniak lub Woźniak! Nie ukrywajcie się za tak banalnymi nickami. Wysoka będzie leczyła, tylko jak długo? A czy myślałeś o kosztach społecznych, o likwidacji kolejnych miejsc pracy w Kowarach? A poza tym skąd ta pewność, że pieniądze pójdą na pacjenta, a nie na administrację czy zaopatrzenie. W końcu dyrektor będzie musiał do Kowara dojeżdżać i to pewnie wramach jakiejś dietki za dojazd, prawda?

Ty chyba gościu jesteś chory! Pani Ela ciągle zajmuje się załatwieniem odbioru swojego domu w Kowarach, w którym mieszka od 15 lat. Ona ewentualnie może zostać dyrektorem tego szpitala, a potem go sprzedać na SPA EM. Nie wiedziałeś?

jak zwykle ktoś tu chce skorzystać a ktoś musi stracić mam na myśli wysoka łąkę.czy dyrektorowi z j.góry mało niech się zajmuje swoim szpitalem wysoka łąka by sobie radziła i bez zmiany dyrektora

Wichniak (ten były burmistrz ze Szklarskiej Poręby)nie odpuszcza i walczy o fotek dyrektora "Wysokiej Łąki". Facet przywykł do dużej kasy. A jako dyrektor szpitala dostanie 10 tys. zł.