To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kradli barierki przy drogach, policja szuka sprawców

Blisko 370 metrów energochłonnych barierek oddzielających ulicę od chodnika chcieli ukraść złodzieje w gminie Wleń. Policjanci zatrzymali wczoraj mieszkankę Jeleniej Góry, która ma związek z tą sprawą. Pozostali złodzieje są już poszukiwani.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w gminie Wleń kilka osób zdemontowało energochłonne barierki który zamontowane były przy drodze. Na miejscu policjanci zatrzymali 34-letnią kobietę – mówi Marek Madeksza, rzecznik prasowy policji w Lwówku Śląskim.

Policjanci cały czas prowadzą w tej sprawie czynności. Straty mogą sięgnąć kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie wiadomo czy złodzieje mają na swoim koncie podobne kradzieże. – Wszystko wyjaśniają policjanci z wydziału kryminalnego policji w Lwówku Śląskim – dodaje Marek Madeksza.

Wiadomo też, że policjanci znają już dane personalne pozostałych złodziei. Zatrzymanie ich to już tylko kwestia czasu. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.