To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kradł gazety, ale ich nie czytał

Kradł gazety, ale ich nie czytał

Dwukrotnie włamał się do skrzynek jednej z firm kolporterskich, skąd zabrał rozmaite czasopisma. „Miłośnik gazet” odpowie za swój czyn przed sądem.  

Do zdarzenia doszło w Bolesławcu. Pierwsza kradzież miała miejsce w maju, druga – miesiąc później. Ktoś włamał się do kontenerów prasowych, które stanowiły jedno z ogniw dystrybucji prasy, i zabierał periodyki. W sumie firma kolporterska oceniła swoje straty na około 500 zł. Jak w wielu przypadkach kradzieży, tak i tym razem pomocny okazał się monitoring. Policja ustaliła tożsamość sprawcy. Okazał się nim 22-latek, który już nie raz łamał prawo, był znany policji. Podejrzany przyznał się do winy. Zapytany, po co mu były gazety w takiej ilości, wyjaśnił, że oddawał je na makulaturę. Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje kare do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Komentarze (4)

" Ktoś włamał się (...)i zabierał periodyki" - ktoś tu ma problem z gramatyką?

W sumie o kurzu na meblach też można pisać. Artykulik baaaardzo informacyjny. Gratuluję poziomu.

Temu za kradzież gazet grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a bydlakowi też recydywiście co w Karpaczu zabił motorowerzystę tylko do 8 lat?!Kurła mać, to prawo w Polsce naprawdę jest chore i to bardzo skoro gazety są więcej warte od życia ludzkiego?!

Niezły interes - gazetę, wartości 3 - 5 PLN opylić za ok. 12 groszy. - To już wyższy stopień desperacji albo szaleństwo.