To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

KPN: imprezy sportowe odbędą się. Organizatorzy: na taką decyzję czekaliśmy.

KPN: imprezy sportowe odbędą się. Organizatorzy: na taką decyzję czekaliśmy.

Zapowiadał się ostry konflikt między organizatorami imprez sportowych i rekreacyjnych a Karkonoskim Parkiem Narodowym. Ale po niedawnych rozmowach obu stron (22 i 23 czerwca), wydaje się, że spór został zażegnany i wiele z zaplanowanych zawodów odbędzie się. Chodzi między innymi o Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy, Rowerem na Śnieżkę, Maraton Karkonoski, Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej.

- Jesteśmy dobrej myśli - mówi Maciej Grabek, organizator Bike Maratonów i Uphill Race Śnieżka. Po spotkaniach z dyrekcją KPN odniosłem wrażenie, że porozumienie jest możliwe. Szczegóły omówimy 30 czerwca podczas kolejnych rozmów na temat organizacji imprez sportowych na terenie KPN – tłumaczy Grabek. - Najbardziej cieszy nas, że jednak nie musimy odwoływać zawodów - dodaje.

Emocje wzbudził list dyrekcji Karkonoskiego Parku Narodowego, wysłany  do organizatorów zawodów sportowych. Zostali poinformowani, że zaplanowane przez nich imprezy znikają z kalendarza na ten rok. W sieci od razu zawrzało. Biegacze, rowerzyści i organizatorzy nie zostawili na KPN suchej nitki. Mieli zgody na przeprowadzenie zawodów, zakończyli zapisy, niektórzy poprzesuwali terminy, by COVID 19 nie zrujnował ich planów startowych. Tymczasem jedną arbitralna decyzją, KPN przekreślił ich starania.

Po nagłośnieniu sprawy, KPN zorganizował spotkania z organizatorami imprez, by przekazać swoje zastrzeżenia i ustalić, czy i w jakim reżimie sanitarnym mogą odbywać się zawody w nowych realiach.

- Przepisy są niespójne, bo turyści mogą przebywać na szlakach, a biegacze – nie – przyznaje Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego. Ustaliliśmy, że wszystkie imprezy zostaną zorganizowane w zaplanowanych terminach lub przesunięte na inny termin w bieżącym roku. Organizatorzy ponownie muszą wystąpić o zgodę, przedstawiając działania, jakie podejmą w celu dostosowania imprezy do wymogów sanitarnych zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemicznymi – wyjaśnia dyrektor KPN.

 

Więcej o tym problemach organizatorów imprez sportowych na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego oraz stanowisku dyrekcji KPN przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich z 30 czerwca 2020 r.

Komentarze (3)

Który to przepis głosi,że biegacze nie mogą przebywać na szlakach?

Jeszcze dyrektor

Andrzej Raj to nie Dyrektor KPN tylko DYKTATOR! Dobrze, że ugiął się pod wpływem opinii publicznej!