Koszykarskie derby dla Sudetów

KS Sudety - KSW Spartakus

W derbowym meczu III ligi koszykówki męskiej rezerwy Sudetów Jelenia Góra okazały się lepsze od Spartakusa.

Były to jednak rezerwy tylko z nazwy, drużyna grała drugoligowym składem i nic dziwnego, że kontrolowali przebieg gry niemal od początku do końca. Rywale robili co mogli, by dotrzymać kroku gospodarzom. W ostatniej kwarcie zawodnicy Spartakusa doszli rywali na kilka punktów. Z wyniku 43:64 na początku kwarty w 38. minucie zrobiło się 61:68. Końcówka należała jednak do Sudetów, które wygrały mecz 79:66.

Sudety II Jelenia Góra – Spartakus Jelenia Góra 79:66 (22:14, 25:16, 17:13, 15:23)

Sudety: Minciel 19, Ł. Niesobski, Wilusz po 16, Ostrowski 9, Raczek 8, Kozak 7, Dąbrowski 3, Nadolski 1, Jyż, Drąg.

Spartakus: Tokarewicz 14, Jaszczur 13, Kiciński 11, Łabiak 10, Góra 6, Tomaszewski 5, Gniadzik 4, Binek 2, Wojciul 1, Cichy.