Koszykarki poza strefą spadkową

Jeleniogórski zespół MKS MOS Finepharmu Karkonoszy nie jest już outsiderem fazy play out (o utrzymanie w I lidze centralnej). W niedzielny wieczór podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego wygrały mecz walki z SKS-em Unią Swarzędz 65:59.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dzięki kompletowi punktów w konfrontacji z sąsiadującą drużyną i po porażce rezerw wicemistrzyń Polski z Gorzowa Wlkp., koszykarki Finepharmu Karkonoszy opuściły ostatnie, ósme miejsce w tabeli i awansowały na szóste. Gwarantuje ono przedłużenie sportowego bytu na zapleczu kobiecej ekstraklasy.

Gospodynie różnicą aż 15 punktów (37:22), prowadziły do przerwy po zwycięskich kwartach 16:10 i 21:12. Po zmianie stron przyjezdna ekipa trenerki Anny Talarczyk odrabiała straty wygrywając kolejno 20:15 i 17:13. Jeleniogórzanki nie dały sobie jednak odebrać kompletu punktów. Aż 59 punktów wywalczyła wyjściowa piątka. Paulina Podgajna trafiła 16 „oczek”, Joanna Pawlukiewicz 14, Agnieszka Piwowarczyk 13, Marzena Kowalczyk 10, Monika Krawczyszyn – Samiec 6. W koszu rywalek znalazło się 26 z 54 rzutów z półdystansu, zawodniczki Unii miały kiepską, zaledwie 31 procentową skuteczność. Warto też odnotować 45 zbiórek piłki Finepharmu Karkonoszy, w 32 w obronie.

Więcej w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich”