Koszykarki KS „Wichoś” zdeklasowane w Zgorzelcu

W tym sezonie jeleniogórscy kibice kobiecej koszykówki całą uwagę skupiają na drużynie popularnych „Wichosiek” z II ligi grupy zachodniej. Zespół trenera Tomasza Pawlikowskiego gra ze zmiennym szczęściem. W sobotni wieczór, 16 listopada, w derbowej potyczce w zgorzeleckiej hali team z zabobrzańskiego klubu doznał wysokiej porażki 31:64 z liderkami rozgrywek i faworytkami do awansu do I ligi z Citronexu UKS-u Basket. Tydzień wcześniej pokonał wrocławianki.

Zgorzeleckie koszykarki wygrały pewnie. W ocenie zwycięskiego trenera Piotra Pietryka tylko pierwsza i druga kwarta były w miarę wyrównane (14:7, 15:10). Po zmianie stron boiska z każdą minutą rosła punktowa przewaga jego podopiecznych. W końcowych minutach w zespole UKS-u Basket zagrały zmienniczki. Wynik drugiej części derbowego spotkania, 35:14 (20:9, 15:5), dobitnie świadczy o niemocy jeleniogórzanek i gry pod dyktando liderek tabeli.

Punkty dla Citronexu zdobyły: Barbara Łachacz 17, Monika Paradowska 12, Justyny: Fura i Tudryn po 10, Natalia Ferenc 8 i Wiktoria Kowalczuk 7. Grały też Nina Łozowska, Wiktoria Marcinów, Patrycja Lipniacka, Oliwia Kuzubska, Paulina Żakowska i Elżbieta Paździerska.

Punkty dla pokonanych: Agnieszka Feja 8, Joanna Pawlukiewicz 7, Konstancja Karaś i Patrycja Sadlik po 6, Amelia Białas 2, Marta Klementowska i Angelika Stefan po 1.

Drugoligowy bilans „Wichosiek” to dwa zwycięstwa i dwie porażki. Zgorzelecka drużyna wysoko wygrała wszystkie trzy mecze. Dzisiaj, 17 listopada do nadgranicznego miasta na przełożoną potyczkę przyjeżdżają koszykarki Maximusa Kąty Wrocławskie.