Koszykarki Karkonoszy na tarczy

Od przegranej 68:81 w Swarzędzu z Liderem drugą fazę rozgrywek decydujących o utrzymaniu w I lidze centralnej rozpoczął kobiecy zespół MKS – MOS Karkonosze. To trzecia w sezonie porażka jeleniogórzanek z solidną drużyną środka tabeli z Wielkopolski. Choć w ostatnich spotkaniach „karkonoszki” wzmocnione kadrowo o Agnieszkę Kret (zdobyła 20 pkt.) i Dorotę Arodź (8), prezentowały coraz lepszą dyspozycję, w sobotę, 25 stycznia nie dały rady siódmej ekipie sezonu zasadniczego i „zaliczyły” już osiemnastą wpadkę sportową w I lidze.

Na końcowy wynik znaczący wpływ miała początkowa kwarta (26:13). Zawodniczki Lidera szybko, w 7. minucie, objęły wysokie prowadzenie 20:6. Po fatalnym początku przyjezdne ambitnie próbowały odrobić straty. Po ośmiopunktowej serii Karkonoszy było 26:20, potem po celnych rzutach Agnieszki Kret tylko 33:31. Ostatnie minuty pierwszej części meczu należały jednak do koszykarek Lidera, stąd ośmiopunktowa przewaga 43:35. Gospodynie nieznacznie, 19:18 i 19:15 wygrały trzecią i czwartą odsłonę, ale cały czas kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i zasłużenie cieszyły się ze zwycięstwa. W zespole Anny Talarczyk skutecznością wyróżniły się Dominika Urbaniak (25), Katarzyna Grześczyk (14 i Iwona Szarzyńska (10).

Dla pokonanej drużyny MKS – MOS Karkonosze punktowały ponadto Żaneta Szczęśniak 18, Jastina Kosalewicz 16, Monika Krawczyszyn – Samiec 4 i juniorka Agnieszka Myślak (rocznik 1996) - 2.