To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kopa będzie gonić Szrenicę

Kopa będzie gonić Szrenicę

Właściciel Miejskiej Kolei Linowej na Kopie oraz władze Karpacza zawarły dziś porozumienie, które ma zakopać między nimi topór wojenny i umożliwić wymianę starej kolejki linowej na Kopę oraz poszerzenie nartostrad i strefy sztucznego naśnieżania nartostrad.

Dyskusja momentami była bardzo gorąca, ale ponieważ obie strony skupiły się na przyszłości, a nie starych pretensjach, udało się zawrzeć porozumienie. Na zdjęciu: dyrektor MKL Waldemar Draheim (z prawej) i Ryszard Warecki.
Szerzej o inwestycjach na Kopie w najbliższym numerze Nowin Jeleniogórskich.

Komentarze (10)

Przynajmniej 10 lat za późno, wszyscy już nas przegonili, nawet Mała Upa ok 200 mieszkańców. Pan Warecki robił już tyle uników żeby nic na Kopie nie robić że i tym razem nie wierzę że coś będzie rzeczywiście chciał . Trzymam kciuki za Pana Wareckiego i cały MKL żebyście Panowie dali radę a ja żebym nie miała racji.

A co ma miasto Karpacz do gadania w Karkonoskim (tfu...) Parku Narodowym? A nawet jak KPN wyrazi zgodę na cokolwiek, to zjadą się jacyś zboczeńcy z całej Polski i zablokują wszystko przykuwając się łańcu****i do drzew i żądając łapówek od inwestora. A poza tym jak już gonić, to Harrachov, a nie Szklarską.

Czesio, pewnie tego nie wiesz ale tam gdzie jest wyciąg na Kopę drzew od dawna nie ma. Jeśli chcesz żeby gonić Harrachov to trzeba to robić przez Szklarską bo innej drogi nie ma. A w ogóle to fajnie jakby na Kopę był taki wyciąg jak na Szrenicę. Jeszcze fajniej, gdyby i co mają w tej sprawie coś do powiedzenia się na to zgodzili a ci którzy do powiedzenia nic nie mają niech milczą lepiej. Tak będzie dobrze

Czesi widać dawno w Szklarskiej Porębie nie był,
Harrachow teraz to wiocha, a i w dodatku droga.

A po co budować nowy wyciąg na Kopę? Nie widzę sensu. Czy nie lepiej od razu na Śnieżkę? Stamtąd o wiele łatwiej trafić pociskiem w piękny hotel Gołębiewski w celu obniżenia go do 2 pięter.

. Koniec niedługo sezonu narciarskiego odzew jak „ ryk lwów na pustyni”Jak uderzysz w stół itd. Napisałem Wam co nieco na temat tras zjazdowych, wyciągów ,wygórowanych cen parkingowych i karnetów zjazdowych. Czekam na całość w realizacji a nie rozgłos z nasiadówek przy kawce po meksykańsku !!! Oceniam po dorodnych Owocach. Dobrymi chęciami to piekło......

pan warecki nieoficjalnie mowi , i jest to prawda ze jemu sie po prostu nie oplaca zima utrzymywac calej kopy , ratraki , nasniezanie , gopr ,itp .latem nie ma tych kosztow a i tak wycieczki pojada zobaczyc sniezke

A w Szklarskiej będzie pole golfowe! I co wy na to?

Waldziu ale z ciebie chłop.......... :evil: