To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Konwencja wyborcza PO

Konwencja wyborcza PO

Było prawie w amerykańskim stylu – big band grał swingujące kawałki, prowadzący zapowiadał vipów i mówił, żeby bić brawo, a politycy wychodzili w świetle fleszy na scenę i machali do publiczności. Zabrakło tylko konfetti i baloników.

W czasie dzisiejszej, niezwykle ekspresowej konwencji wyborczej, lider PO na Dolnym Śląsku, Grzegorz Schetyna, apelował do kandydatów i sympatyków PO, by wykorzystać dosłownie każdą minutę ostatnich dni kampanii wyborczej.

Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła, zaznaczył, że poseł jest człowiekiem, którego się posyła. W imieniu mieszkańców mówił o przyszłych parlamentarzystach PO, że po to zostaną posłani do Warszawy, by wspierać działania samorządów i do ciężkiej pracy, a nie dla zaszczytów.

O wygranej PO był przeświadczony Józef Pinior, kandydujący do senatu. Jego zdaniem, w najbliższą niedzielę Polacy zdecydują, czy wybrać rząd proeuropejski, czy rząd lunatyków. Przypomniał, że sam, jako „legenda Solidarności na Dolnym Śląsku jest przeciwny zawłaszczaniu Solidarności przez populistów i lunatyków”.

Na konwencji pojawili się, m.in., aktualni parlamentarzyści PO z okręgu legnicko-jeleniogórskiego, o których działaniach dla Jeleniej Góry i okolic w ogóle nie słyszano.

Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO
Konwencja wyborcza PO

Komentarze (13)

Na PO do Sejmu to może jeszcze zagłosuję, ale na Piniora w żadnym wypadku! spadochroniarz wstydziłby się, nie ma nic wspólnego z Jelenią Górą. Sam o sobie mówi, że jest legendą Solidarności. Co za skromność... Zrobił coś dobrego dwadzieściaparę lat temu i teraz się na tym wozi. Ja mam 30 lat, nie miałem szansy być legendą solidarności, ale w 1997 wygrałem mistrzostwa parafii w ringo i jakoś nie startuję do Senatu.

Okręgów wyborczych do sejmu jest w Polsce 41. My należymy do zakichanego legnickiego (wśród jeleniogórzan nazywany jeleniogórsko-legnickim). To jest nasza największa porażka - nie mamy jako Jelenia Góra (44.miasto w Polsce pod względem mieszkańców) swojego okręgu i swoich posłów - w najlepszych czasach mieliśmy nawet 5 "swoich posłów" i zawsze dwóch senatorów.

I nich sprzedają KGHM,Zbrzyzny bedzie musiał sie wziąć do roboty

Pinior jako „legenda Solidarności na Dolnym Śląsku jest przeciwny zawłaszczaniu Solidarności przez populistów i lunatyków”. Brak mu choćby trochę pokory i szacunku dla ludzi którzy tworzyli SOLIDARNOŚĆ.
Nie głosujcie na Piniora !

I na kogo tu głosować? PiS, SLD, PO i inni... Pora jak najszybciej wprowadzić okręgi jednomandatowe !!! Głosujcie na osoby nie na partie. My mieszkańcy potrafimy dostrzec to co robią nasi przedstawiciele dla społeczności, dla miasta, dla regionu.

O przeszłości Józefa Piniora. Po swojej znakomitej działalności w Solidarności, w latach 90-tych, coś mu się odmieniło i był liderem trockistowskiego Socjalistycznego Ośrodka Politycznego. Dla ludzi młodych, informacje z internetu: "Podstawowe założenie trockizmu oparte jest na koncepcji permanentnej rewolucji. Według niej warunkiem skuteczności rewolucji nie jest ustanowienie komunistycznego porządku tylko w jednym kraju, lecz przeniesienie jej na wszystkie państwa kapitalistyczne. Z doktryny tej wynika koncepcja tzw. eksportu rewolucji, polegająca na międzynarodowej aktywności działaczy rewolucyjnych".
Uważajmy na kogo głosujemy...

"Solidarność" miała /czas przeszły dokonany/ okres wzniosły, chlubny.
"Solidarność" ma /czas teraźniejszy/ okres kompromitujący. Zaczęli walczyć z realnym socjalizmem, przy okazji podcinając gałąź na której siedzieli. Dzis walczą nadal. Sami między sobą oraz z ustrojem, który ukształtował się dzięki ich permanentnej walce. Pora by ten - wg mnie zchańbiony zwiazek - stał się zapomnianą legendą.

Zobaczcie czarno na bialym,co Wasi poslowie zrobili dla Was.Dlatego -PRECZ ze spadochroniarzami,co nawet biur poselskich nie pootwierali(ale kaske brali!!),a co dopiero mowic o pracy dla J.G.I tak bylo i z PiS,i z P.O....Do bani z nimi!!! :angry: