Po pierwsze ustalmy w jaki sposób nasze dziecko zamierza spędzić ten dzień. Czy planuje wziąć udział w zorganizowanych imprezach szkolnych. A jeśli nie, to spróbujmy go do tego namówić. Po drugie przypomnijmy o negatywnych skutkach nie tylko zdrowotnych, ale także prawnych spożywania narkotyków i alkoholu. Po trzecie wyznaczmy godzinę powrotu dziecka do domu i trzymajmy z nim stały kontakt telefoniczny w tym dniu. By wspomóc działania rodziców, policja zamierza jutro zwiększyć swoje kontrole zwłaszcza w parkach, na dworcach, w centrach handlowych, pubach, kafejkach internetowych i miejscach, w których może dochodzić do spożywania przez nieletnich alkoholu czy narkotyków.
Komentarze (4)
Picie gorzały zaczyna się od chrztu,każda uroczystość domowa czy państwowa musi być okropiona . Młodzieży nie wolno a hierarchowie kościoła nie wylewają za kołnierz. Zamiast religii powinny być lekcje o szkodliwości alkoholu ,ale trzeźwe społeczeństwo jest niebezpieczne.
Szczera rozmowa. Konkrety. Lepiej wprost spytać. "Nakłonić dziecko do imprezy szkolnej"; "wyznaczyć godzinę powrotu"; "stały kontakt telefoniczny" - brzmi jak poradnik dla rodzica przedszkolaka, a nie rodzica współczesnej, przedwcześnie dojrzałej młodzieży.
A kiedy będzie dzień"wagarowiczki"?
.. dzień wagarowicza to dzień wagarowicza nie odmienia się na dzień "wagarowiczki" bo po co
dziewczyny też mogą wagarować na dzień wagarowicza.