To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Kontrabasista” na rodzimej scenie

„Kontrabasista” na rodzimej scenie

Po występach w Nowym Jorku, Krzysztof Rogacewicz, aktor Teatru Maska zaprezentuje monodram „Kontrabasista” na rodzimej scenie. Spektakl zaplanowano na 18 lutego o godzinie 18 w Sali NOVEJ Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60.

Krzysztof Rogacewicz, aktor Teatru Maska Sceny Profesjonalnej ODK w Jeleniej Górze, przygotował monodram pt. „Kontrabasista” według tekstu Patricka Suskinda (w tłumaczeniu Anny Gierlińskiej) w październiku 2015 roku z okazji 20—lecia Teatru Maska. Spektakl wyreżyserował Krzysztof Pulkowski, reżyser, aktor, twórca niezależny. Historię muzyka, który zamiast grać, przedstawia historię nieodwzajemnionej miłości, Krzysztof Rogacewicz opowiedział własnym językiem scenicznym.

W 2016 roku „Kontrabasistę” Krzysztof Rogacewicz pokazał na
największym festiwalu monodramów na świecie w Nowym Jorku - UNITED SOLO 2016. Monodram z Jeleniej Góry został uznany za najlepszy spektakl zagraniczny na tym festiwalu! Sukces tym większy, iż w United Solo wzięło udział 100 wykonawców z 20 krajów świata. Nagroda Best International Show przyznana w słynnym Theatre ROW
przy 42 ulicy w Nowym Jorku dla jeleniogórskiego aktora jest dowodem na to, że dobry spektakl obroni się niezależnie od tego, w jakiej szerokości geograficznej powstaje.

Bilety na „Kontrabasistę” można już nabywać w kasach Jeleniogórskiego Centrum Kultury. 

Uwaga! Dla Czytelników NJ mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten włąsnie spektakl w JCK. Informacja, jak można je zdobyć, w aktualnym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 14 lutego 2017.  Zapraszamy!

See video