To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Konkurs na dyrektora Muzeum Karkonoskiego

Konkurs na dyrektora Muzeum Karkonoskiego

Zarząd województwa dolnośląskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Kandydaci mogą zgłaszać się do 19 kwietnia.  Wakat na tym stanowisku jest po śmierci Przemysława Wiatera, dyrektora Muzeum, który w listopadzie ubiegłego roku zmarł na COVID19. Po jego śmierci, Muzeum kierowała Bożena Danielska, pełniąca obowiązki dyrektora.

Od kandydatów na dyrektora Muzeum Karkonoskiego wymaga się między innymi:

wykształcenia wyższego magisterskiego o kierunku humanistycznym (w szczególności: etnografia, historia, historia sztuki,) lub ekonomicznym lub prawniczym;

minimum 10 – letniego udokumentowanego stażu pracy w podmiotach prowadzących działalność w sferze kultury, w tym 5 – letniego doświadczenia na stanowisku kierowniczym w instytucji kultury.

Niezbędna są także znajomość przepisów prawa dotycząca funkcjonowania instytucji kultury, a także zasad gospodarowania finansami publicznymi obowiązujących w tych instytucjach, udokumentowana znajomość języka niemieckiego, oraz znajomość specyfiki działalności Muzeum Karkonoskiego.

Kandydaci powinni przedstawić między innymi pisemną koncepcję zarządzania i program działania Muzeum Karkonoskiego ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych warunków finansowych instytucji obejmującą okres 5 lat, tj. do dnia 31.12.2026 r. zawierającą m.in.: plan działalności merytorycznej, w tym wystawienniczej Muzeum Karkonoskiego, obejmujący wszystkie oddziały prowadzone przez Muzeum, wizję działalności i rozwoju Muzeum jako samorządowej instytucji kultury o charakterze regionalnym, zawierającą misję, cele ze szczególnym uwzględnieniem sposobów ich realizacji oraz planowane źródła finansowania.

Wyboru dyrektora Muzeum Karkonoskiego dokona komisja konkursowa. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: I etap – sprawdzenie ofert pod względem formalnym bez udziału kandydatów i II etap – rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami.

Termin rozpatrzenia ofert oraz zakończenia postępowania konkursowego przewiduje się do 31 sierpnia 2021 r.

Komentarze (9)

Dać Kaczorowi forsę z Unii to tak, jakby dać strażnikowi pieniądze, żeby Cię lepiej pilnował w więzieniu i opłacił innych, by to więzienie rozbudowali. To gorzej, niż spalić te pieniądze.

Po linii partyjnej dyrektorem chce zostać Janusz Dziaczko, szef Unii Pracy w Lubaniu. Dziaczko pracował już w Muzeum Regionalnym w Lubaniu. Zwolniono jego dyscyplinarnie z tego muzeum. Nawet partia nie pomogła.

Wszystko, co wypracowali Polacy w ostatnich dziesięcioleciach - rozkradzione, zmarnowane, część rozdana na łapówki wyborcze dla sÓwerena, - żeby prawilno głosował ("kradno, ale się dzielo").
Uwłaszczyli się na Polsce i na kasie z Unii.
Teraz czekają na kolejne miliardy do zrabowania.

Głowny kandydat na dyrektora, po linii partyjnej i politycznej PiS.bolszewik.Czekista dał głos.Za wszystkie komentarze na tym forum zasłużyłeś sobie człówieku na to stanowisko. Nie ma dla ciebie konkurencji.Jak zwykłe pieprzysz nie na temat i dlatego się nadajesz.

Trzask.. i po długopisie!

Experts of Engineering and Biology made many achievements in wastewater treatment technology. The new-age methods can produce a massive volume of semi-clean water for irrigation and washing needs. The world-class and super-efficient industrial sewage water processing plants incorporate Ammonia remove membrane
, PTFE membrane distillation, and ultrafiltration water treatment.

Oby komisja konkursowa nie wybrała nikogo z miejscowego układu, bo tutaj teraz w tym pokoleniu trudno kogoś wybrać. Ci co by się nadawali nigdy nie pchali się do władzy, a miernoty (niektóre od lat) cały czas trzymają ryje blisko koryta.Szkoda,że Wiatrowi nie było dane pociągnąć choć jednej kadencji.Muzea traktuje się obecnie jak domy kultury. Nie daj Boże,żeby i w Jeleniej wybrano kogoś spolegliwego z układu POKO-sroko .Już ostatnie 10 lat rządów wybitnej specjalistki dały się we znaki wszystkim ludziom kultury.Najlepszym byłby ktoś młody spoza układu, wtedy praca muzeum byłaby mniej zawiła i bardziej ambitna niż uczenie dzieci lepić doniczki.

Absolutnie nikogo z miejscowego układu. Dyrektorem powinna zostać Zofia Cz. albo Julita.

W sumie to nawet śmieszne. Ciekawe czy ktoś myśli, że konkurs wyłoni zwyciężcę?