To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koniec Teatru Naszego. Przez pandemię

Koniec Teatru Naszego. Przez pandemię

Jadwiga i Tadeusz Kutowie ogłosili, że po 29 latach zamykają Teatr Nasz. Obiekt wystawiają na sprzedaż, a sami do czasu znalezienia kupca, ograniczą swoją działalność jedynie do sfery pensjonatowej. Koniec Teatru Naszego przygnębi wielu bywalców niezwykłego ośrodka w Michałowicach. Teatr Nasz był kulturalną wizytówką regionu, czymś zupełnie wyjątkowym na skalę kraju. 

Oto fragment oświadczenia Jadwigi i Tadeusza Kutów:

”Niestety, obecna sytuacja i brak perspektywy zmian w najbliższym czasie nie pozwala mieć nadziei na wznowienie przedstawień. Teatr Nasz po ponad 29 latach nieprzerwanej działalności przechodzi do historii, a obiekt musimy wystawić na sprzedaż.
Wróciliśmy do pierwotnej nazwy sprzed 30 lat: Milusin i do czasu sprzedaży prowadzić będziemy wyłącznie działalność pensjonatową."
 

Komentarze (24)

No trudno mnie też zwolnili i musiałem się przekfalifikować! Nie oni jedni... O zwykłych ludziach którym bieda zagląda do domu nie piszecie!! Ale jak Celebryty, aktorzy czy muzyka n-ty mają problem to wszyscy muszą im pomóc bo oni tacy wspaniali.. A na budowę i do biedry cały czas ludzi trzeba, albo do dreszczy majerta.

Aktorką jestem z zawodu, kiedy nie ma pandemii wykonuje swój zawód. A w tym czasie obostrzeniowym wysłałam mnóstwo CV, dostałam nawet pracę, która straciłam bo zakład ogłosił upadłość. Więc niech pan, panie Rusku, nie gada głupot. My, ludzie kultury, potrafimy sobie świetnie poradzić w tych czasach, i wcale nie siedzimy bezczynnie na dziubdziuś. Tylko... Widzi Pan, kiedy zawód to również sposób życia niech się Pan nie dziwi, że jest nam nieco trudniej. I denerwuje mnie takie gadanie. Państwo Kutowie napracowali się ostro przez te 29lat, zbudowali coś od podstaw. I nawet jeśli wybiorą pracę w Biedronce, to i tak pozostanie smutek.

rysiek z klanu to trol internetowy - takim sie nieodpisuje, bo ich wpisy mają za cel tylko wkurzać ludzi

Prostakowi ,to wszystko jedno czy teatr jest czy go nie ma,bo i tak nigdy tam nie chciał iść .....bo i po co....

Panu Rysiowi polecam "Modlitwę Polaka" z filmu "Dzień świra". Niech się pomodli i od razu poczuje jeszcze lepiej.

Drexa, Majerta.

Sciema i tyle .Na wiosnę ogłasza nowy sezon.

ąCi państwo nic innego nie potrafią?

Jadźka do biedronki a Tadzik do Zorki i do wiosny przeżyją.

Zupełnie jak Rodowicz ,skutki uboczne covida u celerytow .Qzwa ,każdy kto prowadzi firmę przezywa dramat .NJ o każdej zamykanej firmie tak będą pisać?

Przykro mi bardzo.Mimo wszystko życzę powodzenia.Komentarze poniżej pasa.Niektórzy mają mózg i nie nadają się do pracy przy taśmie.

Kolejna Wartość odchodzi. Kogo i co jeszcze utracimy? Czy już tylko zostanie świat Anonimów, Ryśków z klanu i "kibiców"?

Pinset plus się odezwało. Tak to w życiu bywa jedni mają talent, inteligencję inni pinset plus i hejt

Próbujesz nam oznajmić że ty nie masz ani tego ani tego???

A im nie czas na emeryturę?

Niezrozumiała decyzja, na pewno nie przez pandemię.

Ciekawe, ile będą płacić za śmieci? Jak pensjonat, to więcej mieszkańców do zgłoszenia.

Przykro to słyszeć !!! "Teatr Nasz" to stały pkt kulturalny naszego regionu . Niesamowite przeżycia- radość i wzruszenia , jakie pojawiały się na spektaklach , będzie mi tego brakowało ... Państwo wpiera disco - polo ... czy to oznacza ,że nasz naród ma tak niskie morale ? "majteczki w kropeczki" ?....

bez przesady, tam też była rozrywka raczej kabaretowa

Tadek, Jadzia, dacie radę! Nie takie goovniane problemy pokonywaliście!

Przecież dostali od Ministra kultury dotacje przez covid 100.000

Byłam tam.Bardzo sympatyczne małżeństwo.W środku piękny wystrój po prostu bajka.Szkoda.Pozdrawiam Panią Jadzię i Pana Tadeusza ze Stargardu

Przykro czyta się niektóre komentarze autorów, którzy niewiele wspólnego maja z Kultura. W tak przykrej sytuacji, zanim stracimy wielka wartość to może znalazły się KTOŚ, kto zorganizowałby akcje, typu ZRZUTKA, która uratowałaby COŚ niepojętego dla wielu nihilistów, którym to, po prostu wisi. Z mojej skromnej emerytury deklaruje 20 procent i uważam, ze to mniej niż warte.

Minister kultury juz sie zrzucil 93 tys pln.
Nie zazdroszcze, nie komentuje.
Natomiast uwazam za niestosowne za wzywanie emerytow, pracownikow biedronki itp do zrzucania sie.
Doceniam zaslugi dla kultury jezeli jednak chcesz sie zrzucac znajdz sobie kogos kto nie dostal 93 tys i ma pensjonat.
Pisze to bez hejtu, ****stwa i takich ewentualnych odpowiedzi oczekuje