To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koniec świata w 2012 roku?

Koniec świata w 2012 roku?

Trzykilometrowe fale tsunami zaleją świat, zginiemy niemal wszyscy, będzie zimno i ciemno... Katastroficzną wizję przyszłości rysują ci, którzy – jak twierdzą – złamali tajne szyfry z przeszłości. Inni wierzą w nowy świat, bardziej sprawiedliwy.

Na 2012 roku kończy się kalendarz Majów – ludu zamieszkującego obszar obecnego Meksyku oraz Gwatemali, Belize i Hondurasu. Majowie słynęli z osiągnięć cywilizacyjnych, w tym z niezwykle dokładnego kalendarza. Mieli swoich astronomów, z myślą o obserwacjach słońca i zjawisk z nim związanych stawiali potężne piramidy, które dziś przyciągają turystów z całego świata.

Ostatnim dniem w kalendarzu Majów ma być 21 grudnia 2012 (niektóre źródła podają 22 grudnia). Co ma się wtedy stać? Interpretacje są przeróżne.

Nowa epoka lodowcowa
Pesymistyczna, według badaczy przeszłości astrofizyka Patricka Geryla z belgijskiej Antwerpii i Gino Ratinckxa, mówi o wielkiej zagładzie. Uważają, że dzięki złamaniu szyfrów gwiezdnych sprzed 10 tysięcy lat odczytali przepowiednie Egipcjan i Majów. Dowodzą, że 21 grudnia 2012 roku planety będą w takiej samej konstelacji, jak podczas poprzedniego globalnego kataklizmu.

Zmieni się wtedy położenie biegunów magnetycznych ziemi. Nasza planeta się zatrzęśnie, wulkany wybuchną, zaleje nas tsunami, jakiego świat nie widział. Większość lądu znajdzie się pod wodą. Zrobi się tak zimno, jak w epoce lodowcowej.

Wyjdą z tego cało nieliczni, którzy będą mieć szczęście lub świadomie przeniosą się w górzyste miejsca, które ocaleją bądź zostaną zniszczone w mniejszym stopniu.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 53/2008

Komentarze (16)

tu więcej o książce p. geryla : http://www.orion2012.pl/patrick_geryl

a nawet jak to się nie spełni to euro 2012(przypadkowa data? :woohoo: ) w polsce to będzie koniec świata (piłkarskiego :D )

o tak euro mundial to bedzie porażka

dokladnie mysle dokladnie tak samo.kazdy ma co innego w bani i kazdy se wiezy w co chce.ja naprzyklad wierze ze juz w nic nie wieze.

Jedni wierzą w reptylian, inni uważają, że 9/11 to była wewnętrzna robota. Są tacy co nadają paru roślinom mistyczne właściwości - co by nie powiedzieć Boskie. Niektórzy są przekonani, że byli porwani przez UFO. Część twierdzi, że do 2012 90% ludzi naszego globu szlag trafi - albo przez GMO, albo przez nibiru, albo przez wprowadzenie stanu wojennego. Jedni oskarżają watykan o współpracę z elitami, inni są podręcznikowymi chrześcijanami. Są tacy co myślą, że Free Energy mogą sobie zrobić z pralki, a ja np. uważam, że planety rosną, a Big Bangu nigdy nie było.

Widzę, że Nowiny maja chrapkę na czytelników Faktu i Superexpresu.

I niczego nie będzie ! Dla młodzieży i dla ludzi.

Co za bzdury kto wieży w takie brednie......

Jeśli chodzi o Euro to niema co wieszać kogokolwiek na suchej gałęzi.Do 2012r.jest jeszcze trochę czasu prace dopiero ruszyły a efekty poznamy myślę już niebawem jeśli nie wykonamy zadania skompromitójemy się i to na całego.Ukraina jest w gorszej sytuacji.Prezydent FIFA rozważa mozliość anulowania mistrzostw lecz wydaje mi się ze są to sprzeczne informacje.

niech pierdyknie. Wierzący pójda do nieba i piekła a niewierzący sie rozpłyną w nicości, a ja stane na rozstaju

skoro zostały tylko 4 lata, kochajmy się! To jest nie tlko przyjemne, ale i demokratyczne zajęcie - każdy (no może prawie każdy) może! ;-))))

Chciałbym wielce pogratulować tematu. Fenomenalna "jedynka". Jak zwykle najlepsi! Rymanowski nie zasłużył na nagrodę. Ale macie jeszcze szansę na Pulitzera.

Ziemia już zwalnia obieg wokół swojej osi.21.12.2012r.Ziemia stanie i rozpocznie obieg w przeciwnym kiernnku tzn. "wschody" Słońca będą na Zachodzie a zachodzić będzie na Wschodzie.Ten cykl powtarza się co 26000 lat.Istnieją artefakty archeologiczne - malarstwo naskalne pokazujące wschodzące Słońce na Zachodzie.Zmianie kierunku obiegu obiegu Ziemi nada siła przebiegunowania.Moment "chybotnięcia" Ziemi będzie przyczyną katastrofy globalnej.Oby to się nie sprawdziło ...ale obieg naszej planety zaczyna zwalniać. :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Tak i wszyscy umrzemy, a na końcu karaluchy i cher.
Na całe szczęście Nowiny przetrwają i zrelacjonują koniec świata, okraszony pięknymi grafikami. pzdr

szaked napisał:
Tak i wszyscy umrzemy, a na końcu karaluchy i cher.
Na całe szczęście Nowiny przetrwają i zrelacjonują koniec świata, okraszony pięknymi grafikami. pzdr
A co to jest cher? :P

I niczego już nie będzie. Dla młodzieży i dla ludzi.

Wtedy ponownie władzę obejmie PIS. To będzie koniec świata!! :lol: