To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koncertowa rozrywka na święto mam

Wielkie przeboje gwiazd polskiej piosenki zaśpiewa Magdalena Zacharzewska

To będzie pierwsze spotkanie z muzyką w jeleniogórskiej filharmonii organizowane ramach nowego cyklu „Rozrywkowe czwartki w filharmonii”. Koncert zaplanowany na czwartek, 25 maja, będzie miał też szczególny charakter. Jego przesłanie zawarte jest w tytule: „Dla Ciebie Mamo”. Początek koncertu godz. 19.00.

Wystąpi ośmioosobowy zespół muzyków związanych z jeleniogórskim środowiskiem muzycznym. Część z nich współpracuje z orkiestrą symfoniczną FD, część występuje w zespołach kameralnych, pozostali w audycjach muzycznych przygotowywanych dla szkół. Nad całością czuwa Dominika Łukasiewicz, która ten koncert poprowadzi i zagra w nim partie klarnetu. Zestaw instrumentów jest bardzo interesujący. Na flecie zagra Anna Zioło, na fagocie Adam Kędzierski, na oboju Łukasz Wilczura, na waltorni Jabub Wojtaś, przy perkusji Mateusz Popis. Solistką który wykonana m. in. piosenki z repertuaru Alicji Majewskiej, Anny Jantar i Edyty Geppert będzie Magdalena Zacharzewska. Warto też zwrócić uwagę na obecność w tym składzie gitarzysty Jacka Jagusia założyciela zespołu J.J. Band. To oznacza, że z pewnością zabrzmi w koncercie bluesowa nuta. Repertuar ciekawy i zróżnicowany. Od słynnej „Bohemian rhapsody” Frediego Mercurego zespołu Queen, po „Kołysankę” Johannesa Brahmsa i uwerturę do opery „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta. Nie zabraknie widocznej w tytule koncertu kompozycji Adama Skorupki „Dla Ciebie Mamo”, znanej z repertuaru Violetty Villas.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na ten właśnie koncert w Filharmonii Dolnośląskiej. Informacja, jak można je zdobyć w „Nowinach Jeleniogórskich” z 16 maja 2017. Zapraszamy!