Policja pozyskała pieniądze z unijnego funduszu, łącznie 14 milionów złotych. Z tego ok. 3 miliony złotych trafią w okolice Jeleniej Góry. Zostaną za to wyremontowane komisariaty w Cieplicach i Szklarskiej Porębie. Dzięki temu, policjanci będą pracować w lepszych warunkach, poprawi się też obsługa mieszkańców. Mają być otwarte punkty obsługi interesantów. Planowane jest też uruchomienie monitoringu wizyjnego.
Współpraca polega na tym, że samorządy na swój koszt przygotują dokumentację techniczną. Remont zostanie wykonany za pieniądze z UE i policji.
- Zależy nam na tym, by policjanci w uzdrowiskowej części miasta mieli dobre warunki do pracy – mówi prezydent Marek Obrębalski. Tym bardziej, że pracy mają sporo, bo odnowione za grube miliony złotych Cieplice systematycznie niszczone są przez wandali, m.in. Grafficiarzy. - Już są widoczne efekty działań policji, to choćby ostatnie zatrzymania sprawców tych zniszczeń – mówił.
Zadowolenia nie ukrywał tez inspektor Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji w Jeleniej Górze. - Na każdy z dwóch naszych komisariatów będzie przeznaczone ok. 1,4 mln złotych - wyliczał. - To praktycznie rozwiąże nam sprawę remontów. Bez remontu pozostanie jeszcze komisariat w Kowarach. W tym przypadu mamy jednak zapewnienie komendanta wojewódzkiego policji, że będzie budowany nowy komisariat. Przejęliśmy już od miasta działkę pod budowę. Mam nadzieję, że inwestycja zostanie wpisana do realizacji już w budżecie policji dolnośląskiej na 2009 rok.
Z naszego regionu będą remontowane tez komisariaty w Kamiennej Górze i Lubawce. Władze miast wczoraj podpisywały umowy z policją. Ze strony mundurowych dokumenty podpisał komendant wojewódzki - inspektor Zbigniew Maciejewski.
Ku zaskoczeniu, umowy nie podpisał burmistrz Szklarskiej Poręby Arkadiusz Wichniak. - Nie mam nic przeciwko remontowi komisariatu – zaznaczył. O co w takim razie chodziło? O to, że MSWiA jest winne miastu pieniądze z tytułu podatków od nieruchomości za ośrodki wypoczynkowe, które mieszczą się pod Szrenicą. - Wystąpiliśmy do ministerstwa o uregulowanie zadłużenia. Radni uznali, że dopóki nie otrzymamy pieniędzy, nie będziemy dokładać do policji – powiedział burmistrz. Nie chciał mówić o tym, ile MSWiA zalega miastu. - Rozmawiałem z komendantem głównym policji, zapewnił, że sprawa ta zostanie wkrótce załatwiona – powiedział Arkadiusz Wichniak. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, chodzi o prawie pół miliona złotych. Dla miasta to niebagatelna kwota.
Koniec ery polonezów
Komendant główny Andrzej Matejuk zapelował do samorządowców, by nie kupowali policji samochodów w przyszłym roku. - Nie ma takiej potrzeby. W 2009 roku zostanie wymieniona połowa taboru, którym jeździ policja – zapowiedział. W przypadku jeleniogórskiej komendy, będzie to 40. samochodów. To z kolei oznacza, że wysłużone ale i osławione polonezy wreszcie odejdą do lamusa.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...