To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Komenda w Lwówku gotowa

fot. KPP Lwówek

Lwóweccy policjanci już nie muszą pracować w ciasnych, ciemnych, generalnie obskurnych pomieszczenia. Wczoraj w Lwówku Śląskim oddano do użytku nowy budynek komendy powiatowej. Teraz będzie przestronniej, jaśniej, a przede wszystkim nowocześniej.

W 2016 roku burmistrz Mariola Szczęsna pod budowę nowej komendy przekazała działkę przy ul. Przyjaciół Żołnierza. Prace budowlane rozpoczęły się na początku 2018 roku i zostały zakończone kilka miesięcy temu. ślizg był niewielki, a spowodowała go pandemia. Po wszystkich odbiorach technicznych budynek jest gotowy do użytku.
- Oddana do użytku nowoczesna, przestronna komenda składa się z czterech obiektów. W budynku A znajduje się część administracyjno-biurowa,; budynek B to nowoczesna strzelnica, siłownia i garaże; obiekt C to wiata garażowa; w budynku D znajdują się pomieszczenia dla psów policyjnych. Łączna powierzchnia nowej komendy wynosi ponad 3 tys. m kw. Wszystkie pomieszczenia i przyległy teren dostosowane są do obowiązujących przepisów - informuje sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji. - W nowo wybudowanym obiekcie mieści się m.in. skomputeryzowana strzelnica, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pomieszczenie dla służby dyżurnej oraz dla policjantów z zapleczem sanitarnym i socjalnym, nowoczesna siłownia, profesjonalne kojce dla psów służbowych z wybiegiem oraz zapleczem do ich obsługi, wyposażona w system audio-video sala narad. Cały obiekt jest monitorowany.
Stworzono także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych -szeroką klatkę schodową, windę umożliwiającą dojazd na wszystkie kondygnacje. Oddawane do użytku pomieszczenia są umeblowane, zainstalowano również nowy sprzęt biurowy oraz komputerowy.

Łączny koszt inwestycji wyniósł blisko 26 mln złotych i w całości został sfinansowany ze środków budżetu państwa w ramach „Programu Modernizacji Policji”.
 

kpp1.jpg
kpp2.jpg

Komentarze (16)

Lwówek ,to miasto w powiecie nowotomyskim, w woj .wielkopolskim. Warsztat się kłania , a bardziej jego brak.

Lwówek w tytule, to zaraz psychowsiocek z Urzędu Marszałkowskiego przylezie i będzie spamował. Jak był mały, to mu się kołyska zapaliła i stary gasił go łopatą. I tak mu zostało.

Ciekawe czy ten wrocławski troll od kolei jest aktywny i czy zaraz zacznie zaśmiecać forum swoimi idiotycznymi wynaturzeniami. Mam nadzieję, że redakcja będzie na bieżąco usuwać ten antylwówecki śmietnik.

FOTO nr. 1 to sala przesłuchań ???

Wsioki z Wrocławia jak przyjeżdżają do Lwówka to wszędzie syf zostawiają.W restauracjach,w parkach i wszędzie gdzie się nie pojawią.Co to za bydło,kto je spłodził?

Dlatego wszystkie tory kolejowe we Wrocławiu powinny być zlikwidowane. Nie byłoby takich przypadków. Barachło zza Buga wciąż przyzwyczajone jest do furmanek i wozów konnych, a nie szybkich pociągów.

Dobra zmiana odbudowuje to co zwijała POtargowica.

w łeb się puknij nim coś napiszesz.

Konkurencja pisze ze na wojska Polskiego termin znow przesunięty.Tu natomiast cisza śpią jeszcze czy uzgadnianie z ratuszem treści?

Szykują dla trolla lwóweckiego.

O, wsiocławski świr zobaczył "Lwówek" w tytule z już spamuje. Jak byłeś mały, to matka nosiła Cię w siatce na psie odchody i napi.erdalała po krawężnikach - dlatego taki upośledzony jestś.

Ciekawe, że każdy artykuł o tematyce kolejowej, wabi na forum tyle osób opóźnionych umysłowo. Wiedziałem od dawna, że bycie miłośnikiem Komunikacji nie jest do końca normalne, ale traktowałem tych ludzi z wrocławia jak nieszkodliwych ekscentrykow. Tutaj widzę, że nadmiar zainteresowania tematyką kolejową, powoduje ciężkie upośledzenie umysłowe.

Wsiocławskiego trolla zwabił artykuł bo wkrótce będzie tam częstym gościem. Ciekawe czy mają tam porządny kaftan bezpieczeństwa?

13 grudnia J.e.b.a.ć pis! Precz z dyktatorem hitlerem Kaczyńskim!
Kabareton , pzpr - owcom nawet sie nie śniło o takiej zgniliźnie i odorze walącym od pseudo władzy narodowych socjalistów pisbolszewików.

Hitler Kaczyński i krzyworyjec Moravitzky zabili 188 Polaków.

Ktoś z wsiocławia sabotuje kolej w województwie rozkręca je skacze pod pociagi włącza hamulec

Tej pe.dalskiej ho.łocie zakazac jazdy pociągami

I woolege zakazac pisania bzdur na temat Lwówka.