To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolorowe Jeziorka nowym cudem Polski?

Kolorowe Jeziorka nowym cudem Polski?

Magazyn National Geographic ogłosił plebiscyt na „7 nowych cudów Polski”. Wśród propozycji są Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach. I – jak na razie – zdecydowanie prowadzą!

Redakcja magazynu nominowała 35 miejsc w Polsce. Wśród nich są m.in. Wyspa Opatowicka we Wrocławiu, Twierdza Toruń, Zespół spichlerzy z Grudziądza czy Podziemia pod starówką w Rzeszowie.

Są też Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach. Głosowanie odbywa się za pomocą SMS-ów i potrwa do 15 września. Jak na razie, Kolorowe Jeziorka zdecydowanie prowadzą, oddano na nie ponad 13 procent głosów. Drugi jest Kanał Elbląski (niecałe 8%). Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.

 

 
 
 
Kolorowe Jeziorka nowym cudem Polski?

Komentarze (8)

Kolorowe Jeziorka w Rudawskim Parku Krajobrazowym, są atrakcją w utworzonym ubr. Geoparku. RPK stanowi otulinę Karkonoskiego Parku Narodowego. Wraz z Doliną Pałaców i Ogrodów, Parkiem Kulturowym Kotliny Jeleniogórskiej stanowi atrakcyjną turystycznie całość. Warto głosować /trzeba głosować/. Umieszczenie tej części - nieskażonego przemysłowo - regionu na liście dziedzictwa kulturowego Unesco to cel, do którego warto dążyć.

Cudowne są te jeziorka i lasy je otaczające,serdecznie polecam!

Jak pojedziecie do Wojcieszowa i wstąpicie na Zerówkę to wam gały wyjdą. Zerówka wygląda o 100% lepiej niż kolorowe jeziorka

CUDZE CHWALICIE,SWEGO NIE ZNACIE...SAMI NIE WIECIE CO POSIADACIE :) ..TO DLA TYCH CO JESZCZE NIE WIDZIELI..NASZYCH JEZIOREK!! :) :) :)

Jest tam cudownie ;-) często tam bywam...

Kolorowe Jeziorka to odlot! Byłyby rzeczywiście na światowym poziomie, gdyby dzierżawca zadbał o czystość. Miłośnicy Jeziorek, bombardujcie lokalne władze (gmina Marciszów) apelami o regularne sprzątanie tego czarownego kawałka naszej Ziemi!

vlad - co to znaczy bombardujcie lokalne władze !!!!. Raczej chyba powinienneś napisac "bombardujcie tych flejtuchów którzy zaśmiecają to miejsce robiąc balangi zakrapiane, zwracajcie uwagę każdemu kto wyrzuca śmieci ,które wnosi do lasu" Urząd to nie troll do sprzątania !!!. Ludzie powinni zająć się swoją kulturą osobistą wyrobić w sobie świadomość czystośći wszędzie gdzie się znajdują - wtedy nie będzie trzeba sprzątać tych ton śieci z lasu i nie tylko.Urząd czytając Twoją opinie powinien wprowadzic opłaty za wejście na kolorowe jeziorka i z tych opłat zatrudnić ekipę również do sprzątania - tego chcesz ??? Drugim razem zastanów się pisząc taka opinię