To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kobiety zmienne są. Rozpoczynamy METAMORFOZY

Kobiety zmienne są. Rozpoczynamy METAMORFOZY

Są gotowe na zmiany, ale nie na wszystko. Mówią, że lubią się i akceptują takimi, jakimi są, ale chętnie poeksperymentują z nowymi fryzurami, czy makijażem. Chciałyby być bardziej kobiece i przy pomocy stylistów wyeksponować swoje mocne strony.

Dwanaście pań zgłosiło się do naszego programu METAMORFOZY, w czasie którego oddadzą się w ręce fryzjerek i makijażystek oraz staną przed obiektywem fotografa.

Na pierwszym spotkaniu z Patrycją Wojtkowiak, fotografem, która zaaranżowała mini studio w Jeleniogórskim Centrum Kultury, panie były trochę onieśmielone. Zadanie było proste – chodziło o zrobienie zdjęć portretowych i całej sylwetki przed metamorfozą.

Właściwie żadna z pań nie zgłosiła się do akcji z gotowym pomysłem na siebie. Mówiły raczej na co się nie zdecydują. Nie było spektakularnych zmian fryzur z długich na krótkie, brunetki nie stawały się blondynkami, a burzy loków nie zastąpił półcentymetrowy jeżyk. Choć może to stwierdzenie na wyrost, bo jeszcze kilka pań jest przed metamorfozami.

Uczestniczki programu w salonie fryzjerskim TRENDY Hair Fashion Marioli Grzanki uzyskiwały konsultacje i porady, co do kierunków zmian. Większość pań oddała się w ręce profesjonalistek ufając ich wyborom.

- O, nie.... Dlaczego teraz te zdjęcia? - panie z żartobliwym grymasem reagowały na wycelowany w nie obiektyw aparatu, gdy siedząc na fotelu przed lustrem wyglądały nieco... kosmicznie.

 


Z francuskiego maquiller znaczy tyle, co fałszować, szminkować. Na spotkanie z makijażystką perfumerii Douglas nasze uczestniczki oczekiwały równie niecierpliwie. Z nowymi fryzurami, już częściowo odmienione, z ochotą poddawały swe buzie malowaniu.

Paleta wielobarwnych cieni, eyelinery, kredki, pędzelki, podkłady... Niejedna kobieta chciałby mieć tak wyposażoną toaletkę, jak stanowisko pracy Anny Kosterkiewicz i Kamili Karnawalskiej w perfumerii Douglas.
Nasze uczestniczki decydowały się raczej na makijaż dzienny, choć z pewnością w innych odsłonach też wyglądałyby ciekawie.
Czas na finał, czyli sesję zdjęciową po metamorfozie. Dziewczyny już rozluźnione, zadowolone z efektów przemian, bardziej oswojone z kamerą stają przed obiektywem Patrycji.
A efekty? Te czytelnicy mogą oglądać od aktualnego wydania  „Nowin Jeleniogórskich”. Co tydzień pokażemy metamorfozę jednej uczestniczki. Panie same opowiedzą o sobie, o swoich oczekiwaniach i o reakcjach najbliższych na te zmiany.

 

_MG_8765.JPG
_MG_8776.JPG
_MG_8797.JPG
_MG_9391.JPG
_MG_9392.JPG
_MG_9399.JPG
_MG_9400.JPG
_MG_9408.JPG
_MG_9414.JPG
_MG_9422.JPG
_MG_9443.JPG
_MG_9473.JPG
_MG_9492.JPG
_MG_9503.JPG
_MG_9510.JPG
_MG_9518.JPG
_MG_9523.JPG
_MG_9528.JPG
_MG_9579.JPG
_MG_9658.JPG