To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Klub z Warszawy drużynowym mistrzem Polski

Klub z Warszawy drużynowym mistrzem Polski

W czwartkowe popołudnie, 1 sierpnia, na jeleniogórskim stadionie miejskim rozegrano drużynowe mistrzostwa Polski – finał ekstraklasy ligi lekkoatletycznej 2019. Zmagania czołowych zawodników i zawodniczek - gwiazd królowej sportu, obejrzało i dopingowało kilkuset kibiców. Mistrzowski tytuł różnicą zaledwie pół punktu (113,5), wygrali reprezentanci AZS AWF Warszawa. Wręczono nagrody pieniężne na łączną kwotę 150 tysięcy złotych.

Po 21 konkurencjach lekkoatleci obrońcy drużynowego trofeum z AZS UMCS Lublin wywalczyli 113 punktów, ekipa KS AZS AWF Wrocław 112 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się sportowcy z OS AZS Poznań, KS AZS AWF Kraków, KS Podlasie Białystok i RKS Łódź. Nieobecni byli finaliści MP z Agrosu Zamość. To drużyny, które w rundzie wiosennej zgromadziły najwięcej punktów. Stawką rywalizacji w Jeleniej Górze obok miana najlepszej klubowej reprezentacji w polskiej lekkiej atletyce były nagrody finansowe. Premia dla klubów wynosiła 80 tysięcy złotych. Najlepsi w każdej konkurencji dostali po 600, 500 i 400 złotych.

Liczni kibice oklaskiwali mistrzów Europy w pchnięciu kulą z Berlina, Michała Haratyka i Paulinę Gubę. W biegu na 100 metrów przez płotki zaciętą walkę stoyklu świenie sspisuja c się w tyum sezonie Karolina Kołeczek i Klaudia Siciarz. Na nietypowym dla siebie dystansie 100 metrów pobiegł Rafał Omelko. Również na „setkę” startowały: dwukrotna młodzieżowa mistrzyni Europy 2019, Natalia Kaczmarek i medalistka mistrzostw Starego Kontynentu w 2016 roku, Joanna Linkiewicz. Po kilku miesiącach przerwy na bieżnię powrócił Jakub Krzewina. Jest halowym rekordzistą świata, był podpora sztafety 4 x 400 metrów. Po jedenastu miesiącach przerwy znów pobiegł Łukasz Krawczuk. W rzucie dyskiem zwyciężyła Daria Zabawska. Na podium stanęli też miss wioski olimpijskiej w Rio de Janeiro Emilia Ankiewicz, medalista MŚ i ME Sylwester Bednarek.

Wyjątkowe w Jeleniej Górze wydarzenie sportowe na żywo transmitowała TVP Sport. Zmagania lekkoatletów rejestrowało aż 16 kamer. Na tym samym stadionie drużynowe mistrzostwa Polski zorganizowano dwa lata wcześniej. W dniach 9-11 września w Bydgoszczy odbędą się drużynowe mistrzostwa Europy. Najlepsi polscy lekkoatleci przygotowują się do mistrzostw świata w Ad Dauha zaplanowanych w dniach 27 września – 7 października. Mistrzowską imprezę zorganizowano w stolicy Karkonoszy w stulecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, najstarszego związku sportowego w naszym kraju. Punktualnie o godzinie 17.00 oddano hołd powstańcom warszawskim.  

mla_stob (1).JPG
mla_stob (2).JPG
mla_stob (3).JPG
mla_stob (4).JPG
mla_stob (5).JPG
mla_stob (6).JPG
mla_stob (7).JPG
mla_stob (8).JPG
mla_stob (9).JPG
mla_stob (10).JPG
mla_stob (11).JPG
mla_stob (12).JPG
mla_stob (13).JPG
mla_stob (14).JPG
mla_stob (15).JPG
mla_stob (16).JPG
mla_stob (17).JPG
mla_stob (18).JPG
mla_stob (19).JPG
mla_stob (20).JPG
mla_stob (21).JPG
mla_stob (22).JPG
mla_stob (23).JPG
mla_stob (24).JPG
mla_stob (25).JPG
mla_stob (26).JPG
mla_stob (27).JPG
mla_stob (28).JPG
mla_stob (29).JPG
mla_stob (30).JPG
mla_stob (31).JPG
mla_stob (32).JPG
mla_stob (33).JPG
mla_stob (34).JPG
mla_stob (35).JPG
mla_stob (36).JPG
mla_stob (37).JPG
mla_stob (38).JPG
mla_stob (39).JPG
mla_stob (40).JPG
mla_stob (41).JPG
mla_stob (42).JPG
mla_stob (43).JPG
mla_stob (44).JPG
mla_stob (45).JPG
mla_stob (46).JPG
mla_stob (47).JPG
mla_stob (48).JPG

Komentarze (2)

.......stoyklu świenie sspisuja c się w tyum sezonie Karolina Kołeczek..... po jakiemu to napisane panie Redaktorze.....

By organizować tego typu imprezy bieżnię należy jak najszybciej przebudować tak, by miała na zakrętach 8 torów a nie 6 (powtarzam to za zawodnikami biorącymi udział). Po wyburzeniu trybun jest na to miejsce. Wówczas 8 zespołów mogłoby jednocześnie rywalizować, nie byłoby konieczności dwóch biegów na niektórych dystansach, przez co biegi te byłyby jeszcze bardziej widowiskowe.