![A klasa II grupa XIII kolejka: wyniki, strzelcy, omówienie wszystkich meczów, tabela](https://old.nj24.pl/sites/default/files/imagecache/szczegolowy_opis_zdj_glowne_220/article/main/33848/orlikiwegliniec_pogonmarkocice_3_1024x680.jpg)
Aż 4 mecze ostatniej kolejki II grupy zakończyły się remisami, a to najrzadziej padający wynik na tym szczeblu rozgrywek. Czerwone kartki tak rzadkie nie są, ale w tej kolejce padł niechlubny rekord sześciu takich kartoników (z czego aż 3 bezpośrednie). Te zdarzenia, to poniekąd dowód, że walka w grupie i o awans, i o utrzymanie jest szczególnie zacięta.
Także bezpośrednie konfrontacje drużyn mają często tak zacięty przebieg, co udowodniło spotkanie Orlików z Pogonią. Obie drużyny bardzo chciały wymazać z pamięci kibiców wspomnienia po niechlubnych porażkach sprzed tygodnia, więc zagrały bardzo ambitnie. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, na gola jednak nie zdołali zamienić żadnej z kilku niezłych okazji. To udało się dopiero na początku II połowy, choć już wtedy przewaga Orlików nie była widoczna. Potem w miarę upływu czasu to goście grali z większym zaangażowaniem momentami zmuszając gospodarzy do głębokiej obrony. Dobrych okazji strzeleckich jednak z tego nie było, co odnosi się też do Orlików, próbujących dość rachitycznych kontr. Goście wyrównali – jak najbardziej zasłużenie – w samej końcówce, po pięknej akcji złożonej z trzech podań. Gol na remis obudził miejscowych, którzy w doliczonym czasie bliżsi byli wygranej.
Przy remisie Pogoni, zwycięska Olsza została samodzielnym liderem tabeli. Wygrana nad Studniskami dość długo wcale nie była pewna. To goście pierwsi zdobyli bramkę, a potem byli równorzędnym przeciwnikiem. Wszystko posypało się w II połowie, kiedy zawodnicy Błękitnych w krótkim czasie zobaczyli 3 czerwone kartki. I są niepocieszeni, bo za to co się stało obwiniają prowadząca mecz sędzinę. – To nie pierwszy raz, gdy ta pani psuje widowisko piłkarskie – żalili się. – Nie chodzi o to, że kogoś faworyzuje; po prostu nie zna się na sędziowaniu. Będziemy odwoływać się od tych kartek, bo na dobrą sprawę nie wiemy za co zostały pokazane, będziemy też wnioskować, żeby już nigdy nie sędziowała nam meczów.
Wbrew wynikowi, sugerującemu twe zwycięstwo Cosmosu nad Stellą, w tym meczu też nie brakowało emocji. To Lubomierz miał w I połowie więcej okazji bramkowych, zamiast jednak prowadzić wyżej, stracił bramkę „do szatni”. Po zmianie stron gospodarze zagrali koncertowo, przez co nadal nieźle grająca Stella niewiele miała do powiedzenia.
Do ostatniej akcji meczu przegrywała u siebie Iskra Łagów z Włókniarzem Mirsk i to mimo świetnych okazji i tego, że już widziała piłkę w siatce (Mirsk dwa razy wybijał piłkę z linii bramkowej). Sprawiedliwości na sam koniec stało się jednak zadość, gdy gospodarze na bramkę zamienili rzut rożny.
Wyrównany przebieg miało, też zakończone remisem, spotkanie Apisu z Platerówką. W pierwszej połowie przeważali goście, którzy powinni prowadzić wyżej niż jedna bramką. Potem role się odwróciły – to Apis narzucił swój styl gry i wyszedł na prowadzenie. O remisie zadecydował błąd bramkarza, który instynktownie chwycił piłkę podawana od własnego obrońcy. Podyktowany za to rzut wolny z około 11 metrów od bramki goście zamienili na dającego remis gola.
Punktami podzielili się także sąsiedzi z dołu tabeli Sulików i Rębiszów, po meczu – jakżeby inaczej – wyrównanym i emocjonującym. Goście dwa razy doganiali wynik, ale to oni bliscy byli wygranej. W samej końcówce mieli kapitalną okazję, świetnie jednak spisał się bramkarz Sulikowa.
Fatalnie wiedzie się Kościelnikowi, który wysoko przegrał z potencjalnie bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Wynik jednak nie oddaje wszystkiego co działo się w meczu, bo przez pierwsze pół godziny gospodarze nie pozwalali rywalom opuszczać własnej połowy. Ich przewaga była miażdżąca, a sytuacji mieli na 4 – 5 bramek przewagi. Marnowali jedną za drugą, zaś goście wykorzystali już pierwszą, która się nadarzyła, zabierając miejscowym wiarę w sukces i ochotę do gry.
Tabela po 13. rozegranych kolejkach (mecz 10 kolejki Iskra Łagów – Bazalt Sulików OZPN zweryfikował na 0:3; na boisku 8:0)
1. Olsza Olszyna 29 38:15
2. Cosmos Radzimów 28 55:29
3. Pogoń Markocice 27 38:24
4. Orliki Węgliniec 26 44:26
5. Apis Jędrzychowice 22 43:34
6. Iskra Łagów 17 20:18
7. Błękitni Studniska 16 30:37
8. Orzeł Platerówka 16 31:34
9. LZS Radostów 16 27:31
10. Bazalt Sulików 16 22:49
11. Stella Lubomierz 15 31:31
12. Włókniarz II Mirsk 14 33:40
13. Skalnik Rębiszów 11 26:37
14. LZS Kościelnik 4 17:50
Najlepsi strzelcy:
18 - Rydol (Jędrzychowice), Panek (Radzimów),
13 - Badura (Mirsk), Cieślak (Olszyna),
11 - Gołyźniak (Węgliniec),
10 - Tyszkowski (Lubomierz), Hałdaś (Węgliniec), Jaworski (Jędrzychowice),
9 – Soczyński (Lubomierz), K. Kurianowicz (Węgliniec), Śliwiński (Rębiszów), Burzyński (Platerówka), Paweł Romańczuk (Radzimów), Kiełb (Studniska), Jańczak (Radostów),
7 – Achciński, Bregin (Markocice), Apaydyn (Studniska), Sidorski (Lubomierz), Fularz (Markocice),
6 - R. Kurianowicz, (Węgliniec), Wójcik, Matusewicz (Jędrzychowice), Kuśnierz (Platerówka), Markowski (Olszyna), Woźniak (Łagów), Bandura, Kolek (Sulików), Ziomek (Radzimów), Oniszczuk (Rębiszów),
5 – Hartwig (Markocice), K. Mikuła (Platerówka), Kurek (Kościelnik), Niemienionek (Mirsk), Michoński (Radostów), Sosnowski (Radzimów),
4 – Zarębski (Studniska), Czyrko (Mirsk), Koman (Olszyna), Sucharski, Radziul (Łagów), Zaparty (Olszyna)
Komentarze (3)
Biedne studniska Pani ich pokarała hehe trzeba grac a nie płakać mnie też sędziowie czasem wkur... ale jak jestem w formie i garm dobrze to żaden mi nie zaszkodzi !!! i tyle
Studniska to najwieksze płaczki i zawsze szukaja winnych jak dostaja łomot.Wiaderko,grabki i do piaskownicy a nie na boisko płaczki.