To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kilogram marihuany na Zabobrzu

fot.: KMP Jelenia Góra

Jeleniogórska policja zatrzymała na jeleniogórskim Zabobrzu trzy osoby, u których znaleziono ponad kilogram marihuany. Prawdopodobnie zajmowały się handlem narkotykiem. Czarnorynkowa wartość substancji odurzającej, to ok. 70 tys. zł.

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, ustalili że w jednym  mieszkań na terenie osiedla Zabobrze mogą być przechowywane narkotyki – informuje podisnpektor Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.  Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie, funkcjonariusze weszli do mieszkania, w którym zastali trzy osoby - 21-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 23 i 28 lat.  Po przeszukaniu lokalu i obecnych w nim ludzi znaleziono marihuanę. Kobieta i jeden z mężczyzn swoje narkotyki ukryli w bieliźnie. Pozostałe środki odurzające ukryte były w dwóch wersalkach. Było to łącznie blisko 1 kg marihuany. W mieszkaniu  była również waga elektroniczna do ich ważenia. Kolejne środki odurzające policjanci znaleźli w mieszkaniach zatrzymanych. Łącznie uzbierało się ponad 1 kg marihuany o wartości czarnorynkowej  blisko 70 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkanie, w którym przebywali jeleniogórzaninie  pełniło funkcję magazynu, z którego zatrzymani pobierali narkotyki.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.  Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających mężczyznom grozić może do 10 lat pozbawienia wolności, a kobiecie, która nie miała tak dużej ilości narkotyku, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.  Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy , sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy zatrzymani zajmowali się ich dystrybucją.

Komentarze (11)

już są na wolności wczoraj ich widziałem... to ma być wymiar sprawiedliwości ?

Województwo dolnośląskie - subregion jeleniogórski, burze z gradem, poziom żółty, ważność od 29-06-2017 08:00 CET do 29-06-2017 21:00 CET
Rano i w ciągu dnia prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Opady deszczu po południu będą stopniowo przechodzić w opady jednostajne. Prognozowana łączna suma opadu miejscami do 40 mm.
Spodziewaj się utrudnień związanych z występowaniem burz. Należy zachować szczególną ostrożność przebywając na otwartym terenie, w lasach i górach.

..za moich lat to zabobrze odwiedzala czesto Milicja,sp.Rysiek pedzil bimber.Obecnie mamy Policje,ale istnieja te same paragrafy

poki pamietam - zgubilem cale opakowanie moich niebieskich tabletek.jesli ktos znalazl,to niech nie je tylko odda biednemu schorowanemu emerytowi.na szczescie mam Parkinsona wiec reka sama chodzi.moj Wnuk jeszcze niewie o czym mowa,ale to juz Niedlugo, bo zostanie Ksiedzem

Palić sadzić zalegalizować!!!

Dokładnie zalegalizować!!!

.. na zabobrzu mieszka duzo ludzi,tam jest malo Kosciolow i dlatego wzrasta przestepczosc ¡¡hh

Gdyby było więcej kościołów, to wzrosłaby ilość zrytych beretów, podobnych do ciebie...

To koledzy tego Manka z Parcova Club pewnie ...

Albo tego binia gangstera :-%

albo twojej starej cwelu policyjny