To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kiepski bilans „Karkonoszek” w I lidze

Na zdjęciu Alicja Grzejszczak

Piłkarkom ręcznym MKS Karkonosze nie wiedzie się w I lidze kobiet. W piętnastu meczach grupy B jeleniogórzanki zdobyły tylko 15 punktów, bramki 416:487 i aktualnie zajmują ósme miejsce wśród jedenastu klubów. W niedzielę, 8 marca, „Karkonoszki” doznały porażki 30:35 w Gliwicach z SPR-em.

W zaciętym, rozegranym awansem spotkaniu, drużyna przyjezdna wygrała 14:13 pierwszą część. W ostatnim kwadransie skuteczniejszy zespół trenerki Marii Piorun strzelił więcej bramek i cieszył się z piątego w tym sezonie zwycięstwa. W pierwszej rundzie jeleniogórskie szczypiornistki pokonały u siebie SPR 31:30. W rewanżowej konfrontacji w Gliwicach najwięcej goli dla Karkonoszy zdobyły Joanna Załoga 8, Aleksandra Uzar – Zaleśny 6 i Agnieszka Kowalska 5.

Tydzień wcześniej w hali Parku Sportowego Złotnicza podopieczne trenerki Dilrabo Samadowej wysoko, 34:23 wygrały z outsiderkami I ligi z Cracovii 1906. Osiem razy piłką do siatki krakowskich rywalek trafiła rozgrywająca z rocznika 2001 Alicja Grzejszczak (na zdjęciu). To jedyne zwycięstwo biało – niebieskich w 2020 roku. Trzeba odnotować wyjazdowe porażki w Kielcach z Handballem 21:38, w Gnieźnie z MKS PR Urbis 31:36 i przed własną publicznością z SPR Olkusz 29:37.

W najbliższej kolejce I ligi zaplanowanej 14 marca 2020 roku piłkarki MKS Karkonosze zagrają w Poznaniu z piątą w tabeli ekipą JTC AZS.

Komentarze (1)

Jakim cudem, przecież skład mają całkiem niezły. Pierwsza 7 to dziewczyny, które grały wiele lat w ekstraklasie. Więc jakim cudem są tak daleko w 1 lidze?