Kiepska skuteczność „Karkonoszek” w I lidze

W ostatnim, dziesiątym meczu pierwszej rundy zasadniczej koszykówki kobiet zespół MKS MOS Karkonosze przegrał w Aleksandrowie Łódzkim z sąsiadującym z tabeli (5. miejsce), UKS-em Basket SMS 49:63. Jeleniogórzanki zremisowały 16:16 tylko drugą kwartę, w pozostałych uległy 9:12, 12:16 i 12:19. O czwartej w tym sezonie wyjazdowej porażce zdecydowała marna skuteczność rzutowa popularnych „Karkonoszek”.

Podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego z gry trafiły tylko 19 z 69 oddanych rzutów. Przyjezdne fatalnie pudłowały zza linii 6,75 metrów. Udany był zaledwie jeden z aż 25 rzutów za „trójkę”. Przyjezdne przegrały też rywalizację w zbiórkach piłki (36:44) i w asystach (9:16). Dla pokonanej drużyny punkty zdobyły Natalia Małaszewska 21, Joanna Pawlukiewicz 18, Katarzyna Mach 8 i Sonia Młynarczyk 2. Ponadto zagrały Patrycja Szubrowska (9 prób na zero) i krótko (po 7 minut) Zuzanna Boduch, Weronika Bernaś i Celina Kwietoń. W zespole UKS Basket SMS dominowały pod koszami Martyna Leszczyńska, Natalia Danych i Weronika Telenga. Była zawodniczka MKS MOS Karkonosze, rozgrywająca Agnieszka Myślak trafiła za osiem punktów.

Przed ostatnimi w tej rundzie meczami I ligi grupy B Tęczy Leszno z wrocławską Ślęzą (11.XII.) i MUKS-u Poznań z Basketem Głuchołazy (13.XII.), koszykarki z Jeleniej Góry z dorobkiem 14 punktów (cztery zwycięstwa, sześć porażek, zajmują szóste miejsce wśród jedenastu klubów. Stosunek „koszy” 586:659.

Na inaugurację drugiej rundy I ligi „Karkonoszki” w siebie zagrają z MUKS-em Chrobry Basket Głuchołazy (niedziela 18.XII.). W pierwszym pojedynku górą (61:53), był beniaminek.