To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kiedy koniec tego remontu?

Kiedy koniec tego remontu?

– Jak długo jeszcze to potrwa – pyta mieszkaniec Jeleniej Góry, który jest zniecierpliwiony trwającym od sierpnia remontem ulicy Wrocławskiej. – Droga będzie oddana w terminie. Możliwy jest kilkudniowy poślizg – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Chodzi o remont ulicy Wrocławskiej. Kierowcy muszą stać w korkach, gdyż w wielu miejscach są zwężenia i ruch odbywa się wahadłowo. Coraz częściej odbieramy telefony od zniecierpliwionych mieszkańców. Pytają,do kiedy potrwa remont i czy nie można go zakończyć szybciej?

– Prace idą zgodnie z harmonogramem. Jeżeli będzie opóźnienie, to kilkudniowe. Jest to związane ze zmianą technologii przez wykonawcę – mówi Jerzy Łużniak. Jaka to zmiana? – Wykonawca zdecydował się na wylewanie form betonowych przy studzienkach, zamiast korzystania z gotowych elementów. Takie rozwiązanie spowoduje, że droga będzie bardziej odporna na naciski. Myślę, że w ciągu trzech tygodni to zadanie powinno się zakończyć.
– Jeszcze raz gorąco przepraszam mieszkańców i turystów za utrudnienia, ale musieliśmy to zrobić w tym terminie – dodał Jerzy Łużniak. Dostaliśmy informację, że są pieniądze na likwidację skutków powodzi. Jest to dofinansowanie w wysokości 85 procent inwestycji. Warunek, że musielibyśmy wykonać inwestycję do końca roku, czyli w praktyce – do końca października. Zdecydowaliśmy się na to.
Głównym wykonawcą remontu ulicy jest firma Skanska, prace mają potrwać do 30 września.
 

Komentarze (16)

Nie daj Boże jakiegoś kataklizmu to dojazd służb ratunkowych do Jeleniej Góry jest zerowy, z każdej strony miasta remonty ulic w jednym czasie.

Kiedy koniec remontu na W. Pola ???

A dlaczego poseł Machałek (PiS) nic nie pomoże w tej sprawie.

Czekamy żeby poseł Machałek rozliczyła się publicznie ze swoich podróży po całym świecie.

Przecież to są nasze pieniądze, obywateli. Mamy prawo widzieć, czy poseł Machałek zgodnie z prawem wydatkowała nasze pieniądze podczas podróży.

dziś korek pod Radomierz , znowu odkopali te studzienki które były już zalane świerzym asfaltem !!!

Pytanie dla czego tam pracuje tylko czworo pracowników

Masakra wcześniej były zapadnięte, teraz wystają ponad asfalt ładnych kilka centymetrów, czy nie można tego zrobić normalnie?

Zniszczyli asfalt. Jakość wykonania fatalna. Jedzie się okropnie. I ciekawe kto to odbierze ?

spoko kolego od poniedziałku zaczną wszystko frezować i będziesz miał równy dywanik, a odbiorę JA

pytania mam takie : a dlaczego to robią i dlaczego jak ktoś to wcześniej robił nikt tego nie dopilnował żeby było to porządnie zrobione, tylko się nas podatników naciąga na koszty i czy teraz napewno ktoś dopilnuje żeby znowu nie wykonali fuszery i kto weżmie odpowiedzialność ,bo to jest kpina z mieszkańców i podatników...

do anonim jak czworo , może reszta pod sklepem napoje chłodzące pije, człowiek nie wielbłąd i pić coś musi...

Niema co. Zapraszają na wrzesień jeleniogórski, a tu przy wjeździe do miasta niezły pasztet na przywitanie. Prawie 30 minut trzeba było czekać w sobotę na przejazd. Może trzeba postawić policję żeby kierowała ruchem? Zamontowane tam światła nie za bardzo się sprawdzają, są momenty kiedy nic nie jedzie z naprzeciwka ,a światło czerwone nie pozwala jechać

Odbierzesz mi dziecko z przedszkola?

Z tym odbieraniem robót drogowych to rzeczywiście coś nie tak w Jelonce. Np. ul. Lubańska, niedawno robiona a skacze się po niej jak po wybojach. Czy osoba która to odbiera może się ujawnić? Sprawdzimy jak dorobiła się ta osoba i jej kuzyni.

źle zaplanowana robotę - przecie studzienki miały być pomiędzy kołami a dalej są wykonane tak że najeżdża się jedną stroną i dlaczego jak robią
to nie umieszczą studzienek od deszczu w krawężnikach, no wiąże się to co prawda z rozbiórką części chodnika ale czy nie lepiej tak było zrobić jedna stronę a drugą za jakiś czas - pewnie się okaże niebawem że tak będą robić - ale POwcy się skończą niebawem i trafią pod sąd, wtedy może się nauczą dobrze planować tak jak to się robi szkoda że ktoś nie myśli przed
tylko po robocie - byle jak i tylko szybko kase wydać bez pomyślunku

To skandal,że tak ważna droga remontowana jest tak długo!Dlaczego prace nie są wykonywane na dwie zmiany?Przecież skróciłoby to czas remontu o połowę!!!

Czy tę robotę to dostał ktoś po znajomości czy jak? Przecież w takim miejscu prace powinny być od świtu do wieczora pełną parą. To jest do cholery newralgiczne miejsce!!!
A tam często pusto. Kto tego pilnuje?? Nic dziwnego, że w tym mieście wszystko wygląda jak wygląda. Podstawowym warunkiem przy takich pracach powinny być roboty CAŁY DZIEŃ a nie kilka godzin. Niech wykonawca pracuje na dwie zmiany, niech kosztuje to nawet deczko więcej, ale niech wykonane zostanie w JAK NAJKRÓTSZYM czasie.
A tu praca jak w u Wodnika na Wicka Pola - pół dnia pustka i kolejny miesiąc ulica rozkopana.