To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kibice wracają na trybuny. Karkonosze podejmują Spartę Rudna

Kibice wracają na trybuny. Karkonosze podejmują Spartę Rudna

W 26. serii spotkań Koleje Dolnośląskie IV ligi – “zachód” piłkarze Karkonoszy podejmą na własnym stadionie rewelacyjnie spisującą się w rundzie wiosennej Spartę Rudna. Dzisiejsze spotkanie (15.05) będzie hitem tej serii gier, gdyż naprzeciw siebie spotka się wicelider lider rozgrywek (Karkonosze) z 3 zespołem tabeli. Emocji na pewno nie zabraknie!

Historia IV ligowych spotkań ze Spartą Rudna nie jest zbyt bogata, gdyż zakończyła się na dotychczas rozegranych tylko 4 oficjalnych meczach. Rudnianie historyczny awans do IV ligi dolnośląskiej wywalczyli w sezonie 2017/2018 zajmując 2 miejsce w legnickiej “okręgówce” tuż za plecami Prochowiczanki Prochowice, która również rywalizuje na poziomie IV ligi. Co ciekawie był to kolejny awans drużyny Sparty “rok po roku”, kiedy to w sezonie 2016/2017 wygrali rozgrywki legnickiej A-klasy – grupy II.

W obecnych rozgrywkach zespół z Rudnej po 25 seriach spotkań zajmuje wysokie 3 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 45 punktów. Co ciekawe rudnianie wiosną nie zaznali jeszcze goryczy porażki, być może mecz w Jeleniej Górze zmieni ten bilans.

Początek hitowego starcia 26 kolejki Koleja e Dolnośląskie IV ligi – “zachód” pomiędzy Karkonoszami Jelenia Góra, a Spartą Rudna  już o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze. Spotkanie po miesiącach przerwy ponownie odbędzie się przy udziale kibiców.  Mecz odbędzie się przy darmowym wejściu, kibice będąmusieli jedynie wpisać się na listę obecności.

Za www.kskarkonosze.pl