To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kawa za złotówkę!

Kawa za złotówkę!

Każdy zgorzelecki senior może pójść do miłej restauracji i wypić kawę za symboliczną złotówkę. Wystarczy, że okaże w lokalu specjalny talon, poświadczający uczestnictwo w programie „Czas na kawę”. Realizatorem projektu „Czas na kawę” jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu.

Program z założenia adresowany jest do osób starszych, z których wiele mieszka samotnie i zwyczajnie tęskni za normalnymi, międzyludzkimi kontaktami. - Stawiamy na ożywienie kontaktów społecznych, mobilizację do podjęcia jakiejkolwiek aktywności tłumaczy Marzena Kata, realizatorka programu ze zgorzeleckiego MOPS-u.

Wyjście na kawę zobowiązuje do tego, żeby się ładnie ubrać, zadbać o fryzurę czy makijaż. Każda forma stymulacji jest dobra, byle tylko wyciągnąć starszą, samotną osobę sprzed telewizora czy z bezpiecznych ścian mieszkania. Czas pokaże, w która stronę ewoluować będzie cały program. Na razie opieka społeczna nie narzuca nikomu żadnych limitów. Każdy, kto wyrazi zainteresowanie, otrzyma talon. Program nie jest adresowany wyłącznie do podopiecznych MOPS! Jeśli wśród podopiecznych znajdują się zainteresowani renciści bądź emeryci, to oczywiście jak najbardziej są oni mile widziani wśród uczestników programu „Czas na kawę”. Ale oferta adresowana jest do wszystkich zgorzeleckich seniorów, bez względu na to, czy korzystają oni z zasiłków, czy też nie.
(mat)

Komentarze (2)

Chyba podpisali kontrakt z programem"Kawa czy herbata"?

chcą ich zabić większość ma przecież nadciśnienie :))

taki mały żarcik
TAK NAPRAWDĘ BARDZO GRATULUJĘ POMYSŁU ALE TEŻ POWINIEN BYĆ CHLEB ZA ZŁOTÓWKĘ I TALON NA BENZYNĘ DLA WNUCZKA TEŻ ZA ZŁOTÓWKĘ
WTEDY BYŁBY RAJ W POLSCE