To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Katarzyna Żak zaśpiewa jak przyjemnie jest żyć

Katarzyna Żak zaśpiewa jak przyjemnie jest żyć

Popularna aktorka teatralna i filmowa - Katarzyna Żak zaśpiewa w Jeleniej Górze! Koncert zatytułowany „Bardzo przyjemnie jest żyć” w sobotę, 3 grudnia 2016, o godz. 19.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Katarzyna Żak znana jest szerokiej polskiej publiczności przede wszystkim z cieszących się u nas wielkim powodzeniem seriali telewizyjnych takich jak: „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Ranczo”. Ta wszechstronnie uzdolniona artystka odnosi także sukcesy jako wokalistka. Na deskach teatralnych widzowie także mieli okazję oglądać panią Katarzynę w przedstawieniach muzycznych: „Brassens”, „Chicago”, „Piaf”, „Brecht” czy „Siostrunie”. W dorobku ma też solową płytę „Młynarski – Jazz” ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Z własnym recitalem od kilku lat jeździ z powodzeniem po całym kraju.

Podczas koncertu w Jeleniej Górze Katarzyna Żak, poza wcześniejszymi znanymi utworami, zaprezentuje piosenki ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej – „Bardzo przyjemnie jest żyć!”. Kilkanaście piosenek na płycie tworzy mieszankę nastrojów: muzycznego żartu, dystansu do życia, miłosnych historii i marzeń, czyli smaków, dzięki którym tak przyjemnie jest żyć. Autorami tekstów jej piosenek są osobowości polskiej sceny muzycznej m.in.: Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki. Całości muzycznie dopełnił Hadrian Filip Tabęcki, który wraz ze swoim zespołem towarzyszyć będzie na scenie Katarzynie Żak podczas jeleniogórskiego koncertu.

Atrakcyjności temu muzycznemu przedsięwzięciu dodaje fakt, że zdecydowana większość utworów zabrzmi na koncercie premierowo. I znakomita ich część powstała właśnie z myślą o Katarzynie Żak. Jeśli dodamy do tego pełną energii interpretację Katarzyny Żak koncertowy wieczór w jej towarzystwie zapowiada się znakomicie.

Bilety w sekretariacie JCK (ul. Bankowa 28/30) oraz poprzez stronę www.jck.pl.

Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na koncert Katarzyny Żak w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Informacja, jak można je zdobyć, w „Nowinach Jeleniogórskich” z 29 listopada 2016 r. Zapraszamy!

 

UWAGA!  Organizatorzy wydarzenia 30 listopada poinformowali, że zapowiadany wyżej koncert został odwołany!

 

Komentarze (1)

popularna?