To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kartoflani oszuści

3 osoby zatrzymała bolesławiecka policja za oszustwa. Wciskali starszym osobom warzywa po bardzo wysokich cenach, dowodząc, że zamówienia dokonał ktoś z rodziny.

Oszuści  - dwóch mężczyzn i kobieta (26-29 lat) - podjeżdżali pod upatrzony adres, gdzie mieszkała osoba starsza i informowali, że syn lub córka zamówili warzywa. Meżczyźni wyładowywali ziemniaki i cebulę, licząc po dwukrotnie wyższych cenach niż na targu. Tak właśnie wszystko się odbyło w przypadku 84-latki z Bolesławca. Dodatkowo w czasie dokonywania transakcji jeden z oszustów ukradł starszej pani 400 zł. W czasie zatrzymania przestępcy mieli przy sobie sporą kwotę pieniędzy. Z ustaleń policji wynika, że grupa nieuczciwych handlarzy działała na Dolnym Śląsku około roku. Jeśli ktoś został w podobny sposób oszukany,  proszony jest o kontakt z bolesławiecką policją: 75 649 62 31 lub 75 649 62 34. 

Komentarze (5)

to Benek i jego nowa dziewczyna :)

czego to nie wymyślą by sprzedać swój towar! niedługo będą rozboje na drogach urządzać, by wcisnąć swoje niepotrzebne plony! a jeszcze niedawno miasto by ich po butach całowało za przywiezienie ze wsi kartofelków, niechby i niedoważonych i pastewnych ("nie chceta to nie bierzta")! wreszcie zapanowała normalność oparta na pieniądzu w globalnej gospodarce, a skończył się durny mit, że nas ktoś żywi i broni! też wolę płacić za marchewkę a nie za tradycje kosynierskie, które były instrumentalnie wykorzytywane do drenowania portfeli ludzi z miast

To jeszcze nic,u nas w jelonce na parkingu koło biedrony przy wolności strugają na wadze tak aż się nie raz zapominają że np.40 dkg można komuś doliczyć do kilograma czy dwóch a ja kiedyś kupiłem jedno jabłko 70 dkg i banana 55 dkg,gdzie faktycznie wazyły 30 i 20 dkg.

4 sierpnia oszuści w Marczycach sprzedawali starszym osobom koce wełniane warte 250,- zł. po 550,- zł.