Karolina Cierluk i Mateusz Czachor najszybsi w Czasówce Szybowcowej

Zawodniczka w barwach legnickiego klubu SMKK „BIOAM” i reprezentant TC Chrobrego Głogów uzyskali najlepsze czasy w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas z Jeżowa Sudeckiego na Górę Szybowcową.

Trzykilometrowy dystans Karolina przejechała w 8:54,20 minuty. To wynik niedawnej juniorki o 30 sekund szybszy od ubiegłorocznego. Mateusz miał czas 7:10,30 min., czyli o 7 sekund gorszy od rekordu z 2013 roku. Zwycięzcy startowali w kategorii 19 – 22 lat.

W drugiej edycji Czasówek Karkonoskich w 16 kategoriach wiekowych organizowanych przez Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów w Jeleniej Górze rywalizowało 98 zawodników i zawodniczek z 30. klubów krajowych. Najliczniej, 19 kolarzy, obsadzona była grupa młodzików (13 – 14 lat). Na podium nie zabrakło kolarzy z regionu jeleniogórskiego. Wyścig niezrzeszonych wygrał Szymon Figurski z Gryfowa Śl. (doskonały czas 7:56,65 min.). W kategorii Masters M-30 na podium stanął Roman Smoleński z Bolesławca. W grupie M-40 zwyciężył Michael Magur (Verge Sport).