To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Karkonoszki” w 1/8 mistrzostw Polski

„Karkonoszki” w 1/8 mistrzostw Polski

W zaledwie pięcioklubowej dolnośląskiej lidze juniorek dziewczęta z MKS Karkonosze zajęły trzecie miejsce za ekipami z Legnicy i Lubina, które nie daje przepustki do rozgrywek centralnych. Mimo to powalczyły w Gliwicach w turnieju 1/16 mistrzostw Polski. Stało się tak za zgodą Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jeleniogórzanki nie zmarnowały szansy dalszej gry.

W pierwszym meczu zespół trenerki Dilrabo Samadovej doznał porażki 19:28 z faworytkami z SPR Sośnica. Gliwiczanki dominowały od pierwszych minut i do przerwy prowadziły 14:6. W drugim turniejowym spotkaniu „Karkonoszki” zwyciężyły 26:20 (16:9) Kusego Kraków i z drugiej pozycji w tabeli awansowały do 1/8 finału mistrzostw Polski juniorek. W obu meczach bramki zdobyły: Alicja Grzejszczak (na zdjęciu z piłką) i Dominika Jurgiewicz po 10, Zuzanna Szramik 9, Martyna Godyla 5, Aleksandra Kołecka 4, Anna Drąg 3, Marcelina Warchoł 2 i Nikola Jarosz i Dominika Kuśnierz po 1. Grały też bramkarki Anna Lambrinow i Zuzanna Prokop oraz Maja Wrotniewska i Dominika Ziemkiewicz.

W 1/8 krajowej rywalizacji juniorek w Warszawie w czterech grupach zagra szesnaście najlepszych polskich drużyn. Jeleniogórskie szczypiornistki powalczą ze stołeczną ekipą AZS AWF, z Arką Gdynia I APR Radom. Do ćwierćfinałów MP awansują po dwa zespoły z każdej grupy. W lutym 2019 roku turniej 1/8 MP zorganizowano w Jeleniej Górze. Zagrały juniorki KPR MOS.

Trenerka Dilrabo Samadova poinformowała, że z powodu nieprzyznania miejskiej dotacji, po pierwszej rundzie z II ligi kobiet grupy I wycofano klubową drużynę Karkonoszy II, w której występowały również juniorki.

W najbliższa sobotę, 1 lutego o godzinie 17.00, w jeleniogórskiej hali przy ulicy Złotniczej kibice żeńskiego handballu będą mogli kibicować pierwszej klubowej ekipie Karkonoszy w meczu I ligi kobiet z SPR-em Olkusz z czołówki tabeli grupy B.