„Karkonoszki” rozbiły ŁKS SMS

Szok! Sensacja! Niedowierzanie! Tak po czternastu porażkach i środowej wygranej 89:42 z łódzką drużyną złośliwi kibice podsumowali trzecie w tym sezonie zwycięstwo koszykarek MKS MOS Karkonosze w I lidze kobiet. Wcześniej, w listopadzie 2014 r., jeleniogórzanki pokonały na wyjeździe ŁKS SMS 61:44 i w Swarzędzu zespół Lidera 73:72.

W dopiero pierwszej wygranej (17. kolejka w grupie B), przed własną publicznością przedostatnie, dziewiąte w tabeli „Karkonoszki” rozgromiły uczennice z ŁKS -u, Szkoły Mistrzostwa Sportowego w każdej kwarcie (22:11, 25:11, 27:8, 15:12). To zdecydowanie najsłabsza drużyna I ligi bez choćby jednego zwycięstwa. Sportowa demolka przyjezdnych rozpoczęła się już od początkowych minut spotkania. Podopieczne trenera Dariusza Tomasika stale powiększały przewagę.

Punkty zdobyło dziesięć koszykarek, w tym trójka dziewcząt z rocznika 1999, Karolina Stefańczyk i Celina Kwietoń po 10 oraz Angelika Kryszpin 2. Celnie rzucały Agnieszka Misiek i Martyna Stasiuk po 19, Agata Krygowska 11, Monika Paradowska 10 i Agnieszka Myślak 8.

Ostatni mecz sezonu zasadniczego I ligi jeleniogórzanki rozegrają w Ostrowie Wlkp. z Ostrovią (10 stycznia). Potem w nowej grupie muszą powalczyć o utrzymanie zespołu Karkonoszy na zapleczu ekstraklasy.