„Karkonoszki” dalej walczą o I ligę

Po wysoko (21:12), wygranej czwartej kwarcie z niezwykle emocjonującą końcówką koszykarki MKS MOS Karkonosze zwyciężyły 65:59 MUKS Poznań. To był kolejny mecz jeleniogórzanek o utrzymanie w I lidze kobiet. W ostatniej potyczce sezonu zespół trenerów Jerzego Gadzimskiego i Dariusza Tomasika zagra o wszystko w Łodzi z akademiczkami z AZS-u. Porażka zdegraduje „Karkonoszki” z zaplecza ekstraklasy.

Środowe spotkanie (23 marca) gosspodynie za bardzo chciały wygrać, stąd nerwowe zagrania, niecelne rzuty, proste straty piłki i błędy w obronie. Do przerwy (26:31), jeleniogórskie zawodniczki notowały fatalną skuteczność. Po zmianie stron było już lepiej. Pod koszami brylowały Agnieszka Misiek – na zdjęciu z piłką (20 pkt., 9 zbiórek, 4 przechwyty), Agata Krygowska 16 pkt. i Elżbieta Paździerska 15 pkt. W zespole poznańskim najskuteczniej spisały się dziewczęta, które można było obejrzeć w mistrzowskich meczach Tauron Basket Ligi Kobiet. Klaudia Gertchen trafiła za 20 „oczek” i miała 11 zbiórek, Patrycja Klatt za 18, Karolina Olszewska za 5 i Sylwia Siemienias za 2 pkt.

Zwycięski trener Jerzy Gadzimski wyraził swój szacunek dla koszykarek, złożył im gratulacje za ambitną walkę do końcowej syreny i za tak potrzebny drużynie komplet ligowych punktów.