„Karkonoszki” bliskie szczęścia

Jeleniogórskie koszykarki jak równy z równym walczyły z liderkami I ligi kobiet grupy B z łódzkiego ŁKS SMS-u. Choć do przerwy był remis 36:36, ostatecznie przyjezdne okazały się nieco lepsze zwyciężając 64:55.

To był kolejny dobry mecz w hali „Dziesiątki”, który warto było obejrzeć – potwierdza trener „Karkonoszek” Jerzy Gadzimski. - Niestety do ligowych potyczek nasze dziewczęta podchodzą bardzo nerwowo. Wola walki i ambicja nie wystarczą, jeśli przez siedem minut końcowej kwarty nie zdobywa się punktów. Mam nadzieję, że za dobrą postawą na boisku w następnych meczach I ligi przyjdą oczekiwane zwycięstwa.

Karkonoszki” zdobywały punkty głównie spod ksoza (30), po stratach piłki przez łodzianki (17) i po szybkim ataku. Przyjezdne dominowały pod obu koszami, miały 46 zbiórek piłki, w tym 34 w obronie, jeleniogórzanki 29, pod własnym koszem 23. Gospodynie wyróżniła wyższa skuteczność celnych rzutów za dwa „oczka” (43,2 proc.), rywalki były górą w rzutach wolnych (16 celnych z 19 prób).

W zwycięskim zespole brylowały Klaudia Sosnowska – 19 pkt. i Alicja Bednarek – 18 pkt. Dla pokonanych punktowały: Elżbieta Paździerska 16, Aleksandra Jagodzińska 11, Agata Krygowska 10, Joanna Pawlukiewicz 8, Agnieszka Myślak 6 i Agnieszka Misiek 4.