Karkonosze wygrywają z wiceliderem!

Niezwykle ważne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli dzisiaj piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Wygrali z Lechią Dzierżoniów 2:0. Gospodarze po tym pojedynku stracili pozycję wicelidera III ligi.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli bramek, ale dobre wrażenie pozostawili biało-niebiescy, którzy stworzyli kilka dobrych sytuacji. Lechici przycisnęli zaraz po przerwie, kiedy to po strzale Maciejewskiego piłka odbiła się od poprzeczki bramki Kłobuckiego i spadła przed linią bramkową. W 60. minucie po rzucie rożnym Maciejewski mocno dośrodkował piłkę i ponownie trafił w poprzeczkę.
Później jeleniogórzanie pozbierali się i gra się wyrównała. W 77. minucie świetnym podaniem z głębi pola popisał się Tobiasz Kuźniewski. Łukasz Kowalski wyszedł sam na sam z bramkarzem Lechii i nie zmarnował tej sytuacji, wyprowadzając Karkonosze na prowadzenie.
Wynik wymusił taktykę w końcówce: zawodnicy z Dzierżoniowa przycisnęli próbując za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, ale odsłonili się i przez to nadziewali na kąśliwe kontry jeleniogórzan. Jedna z nich zakończyła się powodzeniem. W 92. minucie Sareło wypuścił Machowskiego, a ten ładnie uwolnił się spod opieki obrońcy i pokonał bramkarza gospodarzy.
Było to trzecie zwycięstwo Karkonoszy w tym sezonie, ale pierwsze z rywalem z czołówki. Wcześniej Karkonosze wygrywały z ostatnią w tabeli Polonią Trzebnica (5:1) i trzecim od końca MKS-em Oława (2:1).

Lechia Dzierżoniów – Karkonosze Jelenia Góra 0:2 (0:0)
bramki: Kowalski, Machowski