Karkonosze piąte w IV lidze

Piłkarze Karkonoszy mają powody do radości. Dwa mecze – sześć punktów.

Pod wodzą nowego trenera Krzysztofa Pietrzyka jeleniogórscy piłkarze wygrali drugi mecz z rzędu. W zaległej potyczce z 10. kolejki na stadionie w Jędrzychowicach pokonali miejscowy Apis 1:0. W 82. minucie po dokładnym dośrodkowaniu Norberta Walczaka z rzutu wolnego piłkę celnie uderzył głową Aleksander Garbar. Popularne „Karki” zakończyły rundę jesienną na wysokim, piątym miejscu. W czternastu meczach IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej zdobyli 26 punktów, bramki 23:10.

Futboliści Apisu wywalczyli więcej, 28 punktów, gole 39:19. Wyżej, na miejscach 1-3 uplasowały się drużyny lidera, Chrobrego II Głogów – 39 pkt. (bramki 36:10), AKS-u Strzegom – 36 pkt. (42:5) i Odry-Total Ścinawa – 32 pkt. (24:13). W końcowej tabeli IV ligi po rundzie jesiennej zespół BKS-u Bolesławiec jest dziesiąty – 14 pkt. (10:20), 3KF-Włókniarz Mirsk czternasty – 8 pkt. (12:21). Tabelę zamyka beniaminek, Victoria Ruszów – 4 pkt. (10:46).

Cenne wyjazdowe zwycięstwo w Jędrzychowicach nie przyszło łatwo. W meczu walki, który mógł się podobać ambitni gospodarze nękali Karkonosze groźnymi akcjami. Z dystansu mocno uderzył Daniel Ziółkowski, strzał z rzutu wolnego Mateusza Baszaka efektownie obronił Mateusz Marceniuk. Piłkarze Apisu mogli prowadzić tuż przed przerwą, jednak piłkę zdołał wybić Maksymilian Denis. Po zmianie stron boiska defensorzy Karkonoszy nadal radzili sobie po akcjach i strzałach aktywnego Mateusza Baszaka. Warto odnotować kilka dogodnych okazji jeleniogórskich piłkarzy. Strzał Mateusza Firleja z woleja zablokowali obrońcy. Po uderzeniu Damiana Buzały piłka minęła słupek. Maciej Gargas z pięciu metrów posłał futbolówkę wprost w ręce bramkarza Apisu Bartosza Bochni.