To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Karkonoski Klub Kajakowy najlepszy w Polsce

Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła

Na torze do kajakarstwa górskiego w Krakowie w dniach 31.08 – 1.09. 2019, odbyły się 16. Lotto mistrzostwa Polski we frestyle'u kajakowym. Wraz z krajową czołówką rywalizowali reprezentanci Hiszpanii i Austrii. Zwycięstwa Zofii Tuły i Tomasza Czaplickiego w kategorii profesjonalistów oraz medale w konkurencjach amatorskich, w klasyfikacji drużynowej mistrzostw dały pierwsze miejsce 6-osobowej ekipie Karkonoskiego Klubu Kajakowego.

Pierwszy dla jeleniogórzan brązowy medal zdobyła Jolanta Chara. W konkurencji mężczyzn wicemistrzem Polski został Marcin Chara, trzecie miejsce na podium zajął Michał Wrzal. Z czwartej pozycji do finałów awansował Maciej Maciejewski. W grupie kajakarzy amatorów licencja zawodnicza nie jest wymagana. Wśród kobiet profesjonalistek w kategorii open, podobnie jak rok temu, najlepszą okazała się medalistka mistrzostw świata, Zofia Tuła. Wyprzedziła Austriaczkę Jasmin Stangl – Brachnik i Igę Garlewicz (KKK Kraków). Kolejny tytuł mistrza Polski w swojej karierze wywalczył Tomasz Czaplicki (wszyscy KKK JG). Po bardzo widowiskowym przejeździe w ostatniej, trzeciej kolejce finałowej, złożonym z trzynastu figur, Tomek objął prowadzenie w MP i zwyciężył spychając na drugą lokatę lidera eliminacji Bartosza Czaudernę z Krakowa. Dodatkowo Tomek zdobył też srebrny medal w konkurencji open nieznacznie ustępując kajakarzowi z Hiszpanii Joaguim'owi Fontane Maso.

Dzień po zmaganiach we freestyle'u kajakowym rozegrano mistrzostwa Polski w kajak crossie, w których zwyciężyła Zofia Tuła. W najbliższą niedzielę, 8 września, multimedalistka z KKK w Jeleniej Górze zadebiutuje w mistrzostwach świata w extreme slalomie w czeskiej Pradze. Po tym starcie Zosia i Tomek wezmą udział w kilku zgrupowaniach treningowych w drodze do przyszłorocznych mistrzostw Europy i Pucharów Świata. 

01 Kayak cross.jpg
02 Kobiecy freestyle - warsztaty.jpg
03 Kobiecy freestyle - warsztaty.jpg
04 męski freestyle - warsztaty.jpg
05 Maciej Maciejewski.jpg
06 Tomasz Czaplicki.jpg
07 Najlepsze dziewczyny w Kayak Cross.jpg
08 Kobiety open.jpg
09 Chillout zone.jpg
10 Mężczyźni open.jpg
11 Mistrzostwa Polski mężczyźni.jpg
12 Mistrzostwa Polski druzynowo.jpg
13 Zofia Tuła.jpg
14 Tomasz Czaplicki.jpg
15 Medale.jpg
16 Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła.jpg