Kajakowi kolekcjonerzy medali

- To był bardzo udany sezon startowy dla wychowanków naszego klubu „Kwisa”, 51 zawodników aż 167 razy w kraju i za granicą stawało na podium – wylicza trener kajakarzy górskich z Leśnej Bogdan Sztuba. - Zdobyli 56 medali złotych, 54 srebrne i 57 brązowych oraz 15 pucharów.

Syn szkoleniowca Kacper Sztuba zajął drugie miejsce w Pucharze Polski, wygrał Puchar Europy i wywalczył medal w mistrzostwach świata juniorów w Krakowie. W światowym czempionacie w kajak polo U-21 we Włoszech narodowa reprezentacja w składzie z Pawłem Adamczukiem uplasowała się na dziewiątej pozycji. Kajakarze LUKS-u ”Kwisa” rywalizowali w dziewięciu imprezach slalomowych i trzynastu w kajak polo w Polsce i za granicą. Ponadto chłopcy i dziewczęta startowali w... biegach narciarskich i w biegach ulicznych.

Ukoronowaniem medalowego sezonu były sukcesy w finale Ligi Młodzików w kajakowym slalomie w Krościenku nad Dunajcem. W konkurencji kanadyjek jedynek C-1 zwyciężyła Alicja Bulera, trzeci w grupie chłopców był Patryk Wszoła. Z „brązem” w C-2 kanadyjek wrócili Wojciech Fabijański i Patryk Wszoła. W międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w kajak polo w Małomicach srebrne krążki wręczono leśniańskim dziewczętom. Dwa klubowe zespoły „Kwisy” zdominowały rywalizację wśród ekip z trzech województw.