To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kacper Sztuba wicemistrzem kajakowego slalomu

Kacper Sztuba wicemistrzem kajakowego slalomu

Trener kajakarzy górskich z leśniańskiej Kwisy Bogdan Sztuba i jego dwaj synowie startowali na torze w Krakowie w mistrzostwach Polski seniorów w slalomie kajakowym. W rodzinnym pływaniu ojciec zajął odległe, 21 miejsce w konkurencji K1, 24-letni Igor był szósty. Na srebrnym podium w kanadyjkowej konkurencji jedynek C1 stanął najmłodszy ze Sztubów, 18-letni Kacper.

-Bardzo cieszę się z wyniku. Pokazałem wszystkim, że ubiegłoroczne mistrzostwo kraju seniorów w C-1 zdobyte przez juniora, nie było przypadkowe. Teraz w najważniejszej w Polsce imprezie sezonu tylko potwierdziłem wysoką formę. Jestem szczęśliwy i zadowolony. Na trudnej trasie miałem bardzo dobry przejazd, nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa. Że jest najlepszym znów pokazał olimpijczyk z Rio de Janeiro Grzesiek Hedwig. Trzeci był Piotrek Szczepański (5. miejsce w IO w C2). W dalszej części sezonu wystartuję w mistrzostwach świata juniorów w Bratysławie, w europejskim czempionacie juniorów w niemieckim Hohelinburgu, w dwóch edycjach Pucharu Świata we Włoszech i w Hiszpanii i na zakończenie w mistrzostwach świata seniorów we Francji – wymienia Kacper Sztuba.

W ramach programu Team 100 medalista z Leśnej dostał stypendialne wsparcie ministra sportu i turystyki Witolda Bańki w kwocie 40 tysięcy złotych brutto oraz możliwość wykonania badań kondycji zdrowotnej i fizycznej w Instytucie Sportu – Państwowym Instytucie Badawczym.    

-2-.jpg
-3-.jpg