To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kacper na podium w czeskich zawodach

Kacper na podium w czeskich zawodach

Znakomicie dla zawodnika z Jeleniej Góry zakończyły się Amatorskie Mistrzostwa Czech w motocrossie quadów CrossRacingCup 2012. Kacper Mieszkowski zakończył je na podium.

Ostatnia eliminacja tych zawodów odbyła się 7 X w miejscowości Žamberk w Czechach. Na starcie stanęła cała czołówka mistrzostw włącznie z 11-letnim jeleniogórzaninem, uczniem SP nr 3 Kacprem Mieszkowskim. Kacpra od zdobycia 3 miejsca w klasyfikacji generalnej klasy Junior II dzieliło tylko 6 pkt. Aby odrobić tę stratę, jeleniogórzanin musiałby wygrać oba biegi z przewagą co najmniej dwóch pozycji nad plasującym się na 3 pozycji czeskim zawodnikiem Matejem Seidlem.

 

Tymczasem obfite opady deszczu zmusiły organizatorów imprezy do skrócenia zawodów i rozegrania tylko jednego biegu, więc szanse na wygraną zmalały niemalże do zera.

Na starcie do mokrej, trudnej technicznie trasy stanęło w strugach deszczu w sumie 8 zawodników (4 się wycofało ze względu na panujące warunki).

 

Już po starcie widać było, że godziny spędzone na morderczych treningach przyniosły oczekiwany rezultat – Kacper wygrał bój o „pierwszy zakręt” i prowadził nieprzerwanie od startu do mety deklasując swoich rywali, w tym również lidera mistrzostw Mariana Klíča, który nie mogąc dogonić naszego zawodnika wycofał się z zawodów po 5 okrążeniu. Na mecie przewaga Kacpra nad drugim zawodnikiem wyniosła aż 85 sekund! Tak dobry wynik zaprocentował również wysokim dorobkiem punktowym. Młody jeleniogórzanin awansował na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Czech.

 

Pierwszy rok startów w tej bardzo niebezpiecznej, wymagającej ogromnej odwagi i kondycji fizycznej dyscyplinie jaką jest quadcross zakończył się więc ogromnym sukcesem. Młodego zawodnika w całym sezonie wspierały Auto Tech, PMPoland, Opony Express oraz Auto Plus Rent a Car a od połowy roku partnerem technicznym Kacpra została firma MOTUL.

 

Nie mniej ciekawie zapowiada się rywalizacja w dobiegającym końca Pucharze Morza Bałtyckiego, gdzie Kacper zajmuje na razie 3 miejsce. Ostatnie dwie eliminacje zostaną rozegrane w dniach 20-21 X.

Komentarze (3)

Gratulacje! teraz powinno być łatwiej pozyskać sponsorów i być może większe pieniądze na dalsze treningi i podnoszenie swoich umiejętności przez Kacpra. Czesi są świetnymi zawodnikami w dyscyplinach ekstremalnych, więc tym bardziej należy się mu szacunek.

gastric disorders alopecia hair regrowth
buy ivermectin http ivermectin cost

what is gastrointestinal cancer hair loss in men treatment
vidalista 20mg http vidalista 10 mg for sale