To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Już ponad 5 tysięcy zgłoszeń na 43. Bieg Piastów

Fot. Bieg Piastów

W rekordowym tempie przebiegają zapisy na 43. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego, który rozegrany zostanie od 23 lutego do 3 marca 2019 roku na trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Na listach startowych jest już ponad 5 tysięcy osób.

Bieg Piastów składać się będzie z dziewięciu konkurencji. Główną będzie bieg na 50 kilometrów techniką klasyczną, który zaplanowano na sobotę, 2 marca. Na liście startowej jest już prawie 1600 osób z 30 krajów. Jego wyniki zaliczane są do Worldloppet - światowej ligi zrzeszającej największe masowe biegi narciarskie na świecie.
Do Worldoppet należą także dwie inne konkurencje: biegi na 25 km klasykiem (3 marca) oraz na 30 km techniką dowolną (1 marca). Pierwszy z nich cieszy się największym zainteresowaniem - zgłosiło się już ponad 1800 osób, z których około 1700 zapłaciło za start. Trzydziestkę wybrało niemal pół tysiąca ludzi.
Trzem biegom Worldloppet towarzyszą cztery na krótszych dystansach oraz dwa dziecięce. W ten sam dzień, co 30 km, biegacze zmierzą się z dystansem sześciu kilometrów klasykiem. Ten bieg jest organizowany z myślą o początkujących, którzy chcą poznać atmosferę wielkiego, sportowego wydarzenia, jakim jest Bieg Piastów. Oczywiście, bieg na 6 km jest otwarty dla wszystkich i z pewnością na start w nim zdecydują się również zawodnicy z zacięciem wyczynowym. Tak było w latach ubiegłych.
Biegi na 6, 25, 30 i 50 km rozegrane zostaną w główny weekend Biegu Piastów - od 1 do 3 marca. Na wcześniejszą sobotę, niedzielę i poniedziałek zaplanowano Rodzinnę Jedenastkę, Memoriał Stanisława Michonia i Nocną Jedenastkę oraz Bieg Przedszkolaka i Wyprawę Zuchów.
Memoriał Michonia (24 lutego) na 15 km upamiętnia zwycięzcę I Biegu Piastów Stanisława Michonia. Wszystkie 300 miejsc zostało już zajętych. Rodzinną Jedenastkę (23 lutego) wyróżniają klasyfikacje (poza indywidualnymi): dla najstarszych i najszybszych rodzin. W pierwszej z nich brany jest pod uwagę łączny wiek wszystkich członków rodziny, którzy dotrą do mety. Nocna Jedenastka (25 lutego) z kolei to bieg w magicznej scenerii, rozgrywany po zmroku, na trasie oświetlanej głównie przez latarki-czołówki na głowach narciarzy.
Zapisy są otwarte na wszystkie dystanse poza Memoriałem Michonia. Zgłosić się można poprzez stronę internetową: www.bieg-piastow.pl.
Warunki do przygotowań są znakomite. Dzięki korzystnej aurze Stowarzyszenie Bieg Piastów utrzymuje w Górach Izerskich ponad 80 kilometrów tras. Trenować można także w wielu innych miejscach w kraju.  

BP2018(1).jpg
BP2018(2).jpg
BP2018(3).jpg
BP2018(4).jpg