To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Już nie zapomnisz o wywozie śmieci

Prezes Włodzimierz Staszak (po lewej), kierownik działu zieleni Piotr Hamowski oraz wiceprezes Katarzyna Wierska-Kuberka.

Przegapiłeś termin wywozu odpadów i zostałeś z pełnym kubłem? Wkrótce takich sytuacji będzie o wiele mniej. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze lada dzień uruchomi aplikację, która będzie przypominała m.in. o najważniejszych terminach.

– Za jej pomocą będzie można uzyskać podstawowe informacje m.in. o harmonogramach odbiorów, o ewentualnych przesunięciach – mówi Katarzyna Wierska-Kuberka, wiceprezes MPGK. – Będzie także przypominała o terminach odbiorów odpadów wielkogabarytowych, segregowanych czy komunalnych. Dzięki temu, mieszkańcy będą wiedzieli, kiedy wystawić pojemniki albo wynieść odpady wielkogabarytowe.

MPGK wprawdzie te informacje przekazuje na bieżąco, choćby na swojej stronie internetowej, ale nie każdy tam regularnie zagląda. Teraz mieszkańcy będą mieli „przypominajkę” pod ręką, czyli w telefonie.
K. Wierska-Kuberka zaznaczyła, że będzie to aplikacja bezpieczna, w której nie trzeba podawać swoich danych osobowych. – Zaznaczymy jedynie ulicę, która nas interesuje, by uzyskać bieżące informacje z odpowiedniego rejonu miasta – mówi.
Będzie to aplikacja przystosowana na system Android, gdyż – jak mówi pani prezes – 70 procent użytkowników smartfonów korzysta z tego systemu. Kiedy wejdzie w życie?
– Prace nad nią są na ukończeniu. W ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy mogli poinformować mieszkańców, jak można ją pobrać – dodała.

Komentarze (10)

matko bosko a nie wystarczy informacja na stronie internetowej?

Normalnie ciary mnie przeszły po przeczytaniu artykułu. To jakiś orgazm był. Niesamowity prezent MPGK wprowadziło. Jeszcze jeden taki czadzik i zejdę ze szczęścia. A teraz idę pooglądać tv.

te munry nie wszyscy majom internet.Z usług odbioru zużytego sprzętu bądź mebli jestem zadowolony ,to tra może 10 minut ,Panie uprzejme 10/10.

Na co ten Staszak tak się patrzy ???ja wiem .....

Stasiak jest przerazony najlepiej wypadła krolowa z balonami

Stasiak, nie Staszak.

Mpgk upadnie gdzie sa nowe smieciarki i dlaczego Jelenia Góra nie ma swojego smietniska,te w siedlecinie skatowali brakiem segregacji ,ale segreguja na placu ha ha recznie to sa zaległosci długoletnie krolowo smieci nie dasz rady

Jak by tak zawsze terminowo odbierali to by było lepiej. Plastiki też mogliby odbierać co tydzień nie tylko w wakacje (objętościowo tych śmieci jest najwięcej).

Sposób odbioru śmieci też powinni przemyśleć i zmienić - jednego dnia tą samą trasą jedzie 3-4 różne śmieciarki: mała, duża i jeszcze jakaś - na kubły małe , duże / inne.

Brakuje chłopu dajcie spokój.

A ta aplikacja działa też w drugą stronę ? Musiałem dzwonić do dyspozytora MPGK , że z pod domu nie zabrali worka ze szkłem !