To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Już kąpią się w Termach!

Już kąpią się w Termach!

Zjeżdżalnie, baseny do zabawy, pływalnia, bogate zaplecze SPA – wszystko to znajduje się w Termach Cieplickich. Obiekt dzisiaj został otwarty dla grup zorganizowanych. Za tydzień będzie dostępny dla klientów indywidualnych.

Pierwsze z obiektu skorzystały dzieci z domu „Dąbrówka”. W miarę upływu czasu na Termach pojawiały się kolejne grupy. – Jest super, basen robi wrażenie, woda ciepła – mówi Basia Zarzycka, jedna z kąpiących się. – Podoba mi się rzeka, jacuzzi. Dopiero weszliśmy, ale będziemy korzystać ze wszystkiego.

 

– Proponuję zobaczyć twarze tych młodych ludzi, którzy jako pierwsi weszli do Term. Serce rośnie. Warte to było mimo tych wszystkich kłopotów, które mieliśmy – przyznaje prezydent Marcin Zawiła, który gwizdkiem wpuścił pierwszą grupę do basenu. – Obiekt ma służyć ludziom, sprawiać radość. I tak się dzieje.

 

Dzisiaj do Term weszły pierwsze grupy kąpiących się. W najbliższym tygodniu baseny będą czynne dla grup zorganizowanych: młodzież szkolną, kolonistów, seniorów oraz osoby, które wygrają vouchery w licznych konkursach. Grupy mogą umawiać się bezpośrednio z zarządzającymi. Dla klientów indywidualnych obiekt będzie otwarty od 3 marca.

 

Do dyspozycji kąpiących jest mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, bicze wodne, basen wypoczynkowy, brodzik, jacuzzi. Są dwa baseny z możliwością wypłynięcia na zewnątrz. W jednym znajduje się woda termalna.

W Termach jest też bogate zaplecze SPA.

 

Baseny będą czynne codziennie w godzinach od 6. rano do 23. Znane są też ceny biletów. – W poniedziałek będą dostępne na stronie internetowej – mówi Zbigniew Kubiela, prezes Term Cieplickich. – Kalkulowaliśmy je w oparciu o kilka elementów: spodziewane koszty eksploatacji a także to, co oferują inni w obiektach o podobnym charakterze.

 

Jednorazowe wejście będzie kosztowało 25 złotych za dwie godziny. To cena obowiązująca w godzinach szczytu a także w weekendy (bez części SPA). – W dni robocze do godz. 15. cena będzie niższa – mówi prezes. Przewidziano też zniżki przy zakupie karnetów na kilka wejść bądź na określoną liczbę godzin do wykorzystania.

 

Pozostaje pytanie, czy obiekt będzie rentowny. – Mamy nadzieję, że działania marketingowe, które teraz podejmujemy, spowodują, że frekwencja będzie większa, niż zakłada studium wykonalności i dzięki temu działalność będzie bilansowała się – powiedział Z. Kubiela.

 

Prezydent M. Zawiła przyznaje, że Termy są jedną z największych atrakcji Jeleniej Góry, wpłyną też na ożywienie gospodarcze okolicy.

– Działka deweloperska w okolicy, która od 8 lat nie budziła zainteresowania inwestorów, została niedawno wystawiona do sprzedaży za 250 tysięcy złotych. Znalazła nabywcę za 500 tysięcy złotych – mówi.

 

W najbliższym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" konkurs: do wygrania wejściówki do Term Cieplickich. Nie przegap!

IMG_5556.JPG
IMG_5559.JPG
IMG_5562.JPG
IMG_5564.JPG
IMG_5569.JPG
IMG_5574.JPG
IMG_5575.JPG
IMG_5579.JPG
IMG_5581.JPG
IMG_5582.JPG
IMG_5585.JPG
IMG_5590.JPG
IMG_5592.JPG
IMG_5594.JPG
IMG_5596.JPG
IMG_5597.JPG
IMG_5599.JPG
IMG_5603.JPG
IMG_5604.JPG
IMG_5605.JPG
IMG_5608.JPG
IMG_5610.JPG
IMG_5612.JPG
IMG_5614.JPG
IMG_5617.JPG
IMG_5619.JPG
IMG_5620.JPG
IMG_5623.JPG
IMG_5625.JPG
IMG_5626.JPG
IMG_5630.JPG
IMG_5636.JPG
IMG_5641.JPG
IMG_5642.JPG
IMG_5646.JPG
IMG_5656.JPG
IMG_5660.JPG
IMG_5663.JPG
IMG_5665.JPG
IMG_5666.JPG
IMG_5672.JPG

Komentarze (70)

A strony internetowej i informacji - dalej nie ma :( No fakt - Prezes Term od ponad roku powołany nie miał czasu tego dopilnować

"Istotą wyjątkowości Term Cieplickich jest unikalna na skalę europejską woda, którą czerpiemy z miejskiej sieci wodociągowej." Polecam lekturę strony internetowej. Marketingowa perełka :)

Byłam, zaliczyłam i troszkę się zawiodłam 2 godziny na basenie i połowa z tego czasu na szatni. Jest jeszcze jedna istotna sprawa to te szafki na baterie, co trzecia się z nich nie otwiera na czas. Szkoda mi obsługi bo po otwarciu tych term będą mieli urwanie głowy z tymi szafkami, bublami. Po prostu odwalili chińszczyznę przy zakupie.

Strona jest! www.termycieplickie.pl Jednak nie radzę wchodzić, zażenowanie jakie czuję po jej odwiedzeniu nie chce minąć.

Strona robiona przez dziecko prezesa??? Zenada... mam nadzieje, ze to nie swiadczy o jakosci wykonania calej inwestycji.

Bardzo przepraszam, a co w tej stronie nie jest tak (od strony technicznej)? Dlatego że woda nie wylewa się z monitora i nie ma szumu wody w głośnikach?

To prosta, prymitywna strona, jaką licealista robi za 300 zł

Faktycznie, brak słów, byłem dla porównania na stronie aquaparku z Polkowic, nawet nie ma do czego porównywać.
http://aquapark.com.pl/

a co nie będzie takiej inwestycji otwierać się z wielką pompą? dziwne?
Myślałem,że pierwszy plusk zrobi Tusk i jego świta ,a następnie nasi "celebryci"

Podziękowania należą się przede wszystkim dla Marka Obrębalskiego !!!!!!

Może właśnie dlatego nie było hucznego otwarcia z szampanem i fajerwerkami. Może do Zawiły w końcu dotarło, że otwieranie inwestycji, które są zasługą Obrębalskiego i przypisywanie sobie sukcesu jakby się było autorem przynosi skutki odwrotne do zamierzonych. Ludzie nie są g**** i nikt by nie uwierzył, że to sukces Zawiły. A z kolei otwarcie z podziękowaniami dla Obrębalskiego, zaproszenie go jako gościa honorowego, publiczne ogłoszenie, że to jego zasługa - nieeeee, to nie przejdzie. Takie cuda się nie zdarzają. Lepiej przemilczeć, niż powiedzieć prawdę i zaszkodzić sobie przed wyborami.

Aha, czyli są dwie różne strony internetowe. Dobrze wiedzieć. Szkoda tylko, że 90% gości trafi na tą pierwszą, gdzie nic nie ma. Burdel jak zwykle.

[quote=Anonimolix]Aha, czyli są dwie różne strony internetowe. Dobrze wiedzieć. Szkoda tylko, że 90% gości trafi na tą pierwszą, gdzie nic nie ma. Burdel jak zwykle.[/quote]

Strona bieda, Designed by sm32STUDIO ....a studio, które owo arcydzieło stworzyło w przebudowie? Pewnie znajomi królika stronę term robili i grubo skasowano za tę tandetę,, smutne to...

"Prezydent M. Zawiła przyznaje, że Termy są jedną z największych atrakcji Jeleniej Góry" - ale największą jest bezapelacyjnie sam pan prezydent:)))

pachnie malizną... Ile tam sie osób mieści?

Teraz rzucą się wszyscy, pokazać się, że byłem w termach :) focie na fb robić szkoda że plebs wciśnie się wszędzie, szkoda że ceny nie są wyższe.

A czemu się dziwisz! Prezes odpowiada za całość inwestycji, a wobec niego jego podwładni. Biorąc pod uwagę moment wygranej w konkursie, czas jaki upłyną aż do dzisiejszego pseudootwarcia, były chyba możliwości stworzenia strony internetowej. Przez ten czas ktoś pobory brał, a płatnikiem byliśmy my! Mam więc prawo mieć słuszne pretensje do szefa spółki, a chyba bardziej do władz miasta

a niby kto zatrudnia tych od marketingu???????????????????

Jak widzę Panią poseł Zofię.... jakim sposobem dostała się do parlamentu ciągle mnie to zastanawia kto na nią głosował?? Jest klasycznym przykładem niekompetencji. Za dużo posłów za dużo bo potem miernoty tam siedzą na wiejskiej.

a kto jest szefem term nie ten Pan który był preziem Galerii Grodzkiej?? Jeżeli takie postacie będą zarządzać takimi miejscami w Jeleniej to nie widzę przyszłości. Firma prywatna nie pozwoliła by sobie na takie opóźnienia ale miasto które leje strumieniem kasę i nie bierze odpowiedzialności za swoje działania może. Marketing term na poziomie 1 klasy liceum ekonomicznego.

Na stronie są 3 osoby do kontaktu z działu marketing?? Nieźle. Masakra aż 3 osoby??

kupa razniej.

A kto za to płaci ? Pan płaci, ja płace, Ci Państwo płacą .

Za nie swoje to szaleją :)

Gratulacje, a malkontentom radzimy skorzystać albo wykąpać się w wannie.

Jak znam prezesa Kubielę to skalkuluje ceny tak jak w Szklarskiej Porebie gdzie jest radnym i przewodniczącym Rady Miasta a skalkulowane ceny wody ścieków,śmieci i podatków są jedne z najwyższych ,drżyjcie więc klienci Term bo będzie bolało.

Wszystko nowe... śliczne. Tylko ciekawe ile milionów trzeba będzie co rok dopłacać do tego kąpieliska. Zmieści się to w kwocie jednocyfrowej czy też
w dwucyfrowej i co będzie dalej !? Jaka frekwencja dzienna jest w stanie utrzymać tą wizytówkę ? Niestety, mieszkańcy JG raczej nie należą i nie będą zaliczani do zamożnych.

Cena jak w Gołębiu ;/ Powinna być jakaś zniżka dla jeleniogórzan a nie ;/

Idzie ojciec rodziny z rodziną, zarabiający 1200 zł, na dwie godziny do term i bęc stówa,non koment.Mam obawy,że rozwiązania ukraińskie w tym kraju są niezbędne.

Jak nic.Majdan u nas musi byc!

a dlaczego ten zewnętrzny basen taki brudny? przecież to powinno być uprzatnięte zanim wode napuscili, masakra

założenie było piękne... zrobiono jak zwykle... przepompowana kasa, opóźnienia, a efekt mizerny...
Panie Kubiela a czy brał Pan pod uwagę to co oferują inne tego typu placówki!?
np. Gołebiewski czy JAN ? Za to co jest w termach to max 20zł i nie trzeba przeprowadzać pseudo porównań marnując pewnie kilkaset godzin pracy (na papierze).

Niech mi Pan wskaże miejsce gdzie wychodząc o 23:00 z basenu turyści będą mogli coś zjeść!? Chyba najbliżej MCsyf - zaledwie 12minut drogi od Term!?

Wy nawet strony i reklam wizualnych nie potraficie zrobić - inaczej - przypilnować aby były należycie wykonane!

Strona od dawna powinna być od pozycjonowana... wpiszcie sobie termy cieplickie w google - lipa... wielka lipa...

Ja nie skończyłem szkoły (mam wykształcenie gimnazjalne), radzę sobie sam prowadząc własną firmę - nie narzekam, ale jak widzę dowartościowanych papierowym świstkiem pajacy a życiowych nieudaczników i kolesiostwo które ich pcha na stołki to płakać się chce! Prowadząc małą firmę i zatrudniając 5osób nie można sobie na takie coś w dzisiejszych czasach pozwolić jak kulawy marketing...
No chyba że założenie term jest już przesądzone!? Może 5lat i mają upaść - wtedy prywatny właściciel - sprzedaż nierentownego biznesu kolegom z czerwonej doliny, dobudowa basenów i atrakcji - nowe otwarcie z wielką pompą... a zwalenie winy an Obrębalskiego, że interes był nierentowny a to za jego kadencji wykonywano studium...

Dopóki nie ściągniemy ludzi od marketingu z dużych miast jak Poznań, Wrocław, Kraków to dalej będziemy marketingowym przedszkolem - jak napisał ktoś przede mną 1 klasa liceum ekonomicznego... - ja uważam, że to za dużo patrząc na efekty marketingowe Term... uczniowie 1klasy liceum mieliby znacznie szersze perspektywy...

[quote=ehhh]
Panie Kubiela a czy brał Pan pod uwagę to co oferują inne tego typu placówki!?
np. Gołebiewski czy JAN ? Za to co jest w termach to max 20zł i nie trzeba przeprowadzać pseudo porównań marnując pewnie kilkaset godzin pracy (na papierze).[/quote]

Hotel Jan 30 zł
Hotel Gołębiewski 30 zł
Termy Cieplickie 25 zł

[quote=ehhh] Niech mi Pan wskaże miejsce gdzie wychodząc o 23:00 z basenu turyści będą mogli coś zjeść!? Chyba najbliżej MCsyf - zaledwie 12minut drogi od Term!?[/quote]

Strasznie późno jesz kolację, to strasznie niezdrowo. Kolację zjedz najpóźniej do 19.00

[quote=ehhh] Ja nie skończyłem szkoły (mam wykształcenie gimnazjalne), [/quote]

To może pora podnieść swoje kwalifikacje i uzupełnić wykształcenie.

[quote=ehhh] Dopóki nie ściągniemy ludzi od marketingu z dużych miast jak Poznań, Wrocław, Kraków to dalej będziemy marketingowym przedszkolem[/quote]

Szkoda mi Ciebie, masz jakieś kompleksy. Lecz je gdzieś w innym miejscu

Jak to nie ma co jeść? Naprzeciwko budują market. Może będzie czynny trochę dłużej. Po basenie możesz się zapchać chipsami i batonami. Że na sucho? To popij colą. Ciepłego jedzenia by się chciało? O niee, panie, po takie rzeczy to trzeba jechać do Wrocławia.

Reklama wizualna to dno!!!! Tablice przy wjazdach do JG to jakas kpina, zamontowane na skorodowanych słupach, jakimis kawałkami wyklejana, kto takie cos zamówił????? Termi kilkadziesiąt milionów kosztowały, maja byc wizytówką miasta a oszczędza sie pare groszy na tablicach informacyjnych???????Kto za to odpowiada?

Nie dostałeś zlecenia to się czepiasz.

Może się czepiam, ale mam nieodparte wrażenie, że tych pierwszych kąpiących, potraktowano jak króliki doświadczalne, nikt nie zginął, stan osobowy - przed i po - się zgadzał, zatem jest O.K. Prezes niebawem podejmie decyzję o dacie oficjalnego otwarcia, a po chwilowym "szturmie" bedzie "mikro i przykro" - z racji drogich biletów...

jak się było też kelnerem to skąd wiedza o marketingu.Partyjne koryta zawsze bokiem wychodzą ale firmie.

Prezydent M. Zawiła przyznaje, że Termy są jedną z największych atrakcji Jeleniej Góry, wpłyną też na ożywienie gospodarcze okolicy.

– Działka deweloperska w okolicy, która od 8 lat nie budziła zainteresowania inwestorów, została niedawno wystawiona do sprzedaży za 250 tysięcy złotych. Znalazła nabywcę za 500 tysięcy złotych – mówi.
****************

I ta dzialka,jak rozumie,zmniejszy bezrobocie,i poprawi zycie niezadowolonych?

Chyba mu wina-tuska to podpowiedzial,ha,ha,ha

A dopiero marudził, że miejsce jest beznadziejne i to wszystko wina Obrębalskiego, bo on je wybrał. Uczcie się Państwo jak się robi politykę. Każde g..no można tak obrobić, że wyjdzie z niego złoty posążek i vice versa.

Nareszcie jakiś optymistyczny artykuł dotyczący term cieplickich,
szkoda że komentarze są takie zgryźliwe.

komentaze sa tak zgryzliwe,jak optymizm tych co chca sprzedac wszystko na pniu,i to jest"optymistyczne"
*************
Prezydent M. Zawiła przyznaje, że Termy są jedną z największych atrakcji Jeleniej Góry, wpłyną też na ożywienie gospodarcze okolicy.

– Działka deweloperska w okolicy, która od 8 lat nie budziła zainteresowania inwestorów, została niedawno wystawiona do sprzedaży za 250 tysięcy złotych. Znalazła nabywcę za 500 tysięcy złotych – mówi.
**********
I co optymistycznego z tego wynika?

Chyba to samo co ta dziura na Pilsudzkiego,teren na Kilinskiego,etc,etc..

Kupie ratusz,razem z pracownikami,jaka cena?

Fafik nie obszczekal odwiedzajacych?

Nie czepiajcie się teraz i zostawcie na później trochę swojego polemicznego zacięcia, bo jak można się dowiedzieć z "Jelonki": "Uroczyste otwarcie Term planujemy na połowę marca – ogłosił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry." Teraz to tylko próba. Księdza nie było i w ogóle...

A w tych"Termach" woda z wodociągów,jakie miasto takie termy hahahaha.

... bo gdyby była sama termalna, to by ci się puste miejsce po mózgu ścięło... (a do wcześniejszego wpisu: Kto to jest PiłsuDZki?) Jaki inteligent, takie komentarze wpisuje.

Jak to różnica dla ciebie,PiłsuDZki,cy PiłsuDSki,ty nawet nie wiesz o kogo chodzi,nie mówiąc już o tym, co znaczy literówka,INTELIGENCIE,z wiochy zwanej JG..

bledy stony internetowej:

www.http://termycieplickie.jeleniagora.pl/

** jest odnosnik do niedziałającej strony : http://www.termycieplickie.pl/
** niby jest napisana w pieciu jezykach, ale...zadna wersja nie dziala :)
** w zadnej wersji jezykowej nie ma cennika, ale za to... w wersji czeskiej, jest lin do cennikow - oczywiscie pusty :)
**czesska wersja jezykowa jest napisana po.... polsku

czy to jakas kpina ??

Nie kpina, tylko procedura. Poczekaj jeszcze chwilę... jeszcze 5 dni temu, według prawa, to była budowa, więc strona też była "budowlana". Odrobinę wyrozumiałości zamiast piany i żółci...

Trochę szacunku dla internautów, którzy w te brednie na stronie wchodzą. Jeśli strona jest w budowie, to się na stronę główną daje tylko reklamę bez odnośników do treści albo się w ogóle strony nie wrzuca do sieci. W internecie nie ma czegoś takiego, że strona dopiero powstaje. Jak już wrzucać, to gotowe wersje, a nie jakieś półprodukty. Człowiek raz zniechęcony już na tą stronę nie wróci, no chyba, że to jakiś desperat, który koniecznie będzie chciał sprawdzać co kilka dni, czy strona już działa.

znowu ekipa do zdjęcia w nj.obywatelka zosia i jerzy to bardzo się napracowali przy termach cieplickich.