Juniorzy Sudetów poszli w ślad za seniorami

Tak jak seniorzy Sudetów Jelenia Góra, tak też juniorzy klubu odnieśli zwycięstwo w weekendowej serii rozgrywek. Zawodnicy kierowani przez Leszka Oleksego pokonali na wyjeździe Górnik Wałbrzych 77:89.

W spotkaniu tylko pierwsza kwarta rozstrzygnęła się na korzyść gospodarzy. Wałbrzyszanie wygrali ją 25:15. Od tego momentu jeleniogórscy juniorzy zaczęli odrabiać straty, a w pewnym momencie po doprowadzeniu do remisu, odskakiwali rywalom. Do przerwy prowadzili jeszcze koszykarze Górnika jednak tuż po niej, głównie za sprawą świetnej gry w ataku Macieja Kiełbasy, uzyskali około 10-punktową przewagę.

Ostatnia część spotkania to już spokojne utrzymywanie przewagi i skrupulatne wykorzystywanie nadarzających się okazji do jej powiększenia. Sprzyjała ku temu bardzo dobra defensywa. Czwartą kwartę juniorzy Sudetów wygrali 25:21, a całe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 89:77.

Górnik Wałbrzych – Sudety Jelenia Góra 77:89 (25:15, 16:23, 15:26, 21:25)

Sudety: Kiełbasa 26, Radziszewski 18, Przydryga 12, Raczek 12, Studniarek 10, Kozak 9, Horeglad 2 oraz Wróblewski.