Medale „Za zasługi dla Biegu Piastów” odebrali przedstawiciele możnych sponsorów jakuszyckich zawodów z KGHM, PKO Bank Polski i Lasów Państwowych oraz narciarze, działacze i „pomocnicy” BP, m. in. Stanisławowie: Michoń i Mroziński, Walter Judka, Marek Koselski, Andrzej Kusztal, Anna Gozdowska, Rafał Jurkowlaniec, Irena Kamieńska – Siuta, biskup Stefan Cichy, Krzysztof i Zyta Bałazy, Janusz Rodziewicz, Lech Jewtuszko i Jerzy Łaskawiec. Medal z legitymacją numer jeden otrzymał współtwórca biegu w 1976 roku, jego wieloletni komandor, ikona „piastowiczów”, obecnie honorowy prezes i honorowy komandor BP, Julian Gozdowski. Ponad dwieście osób odśpiewało chóralne „Sto lat”. Kilka minut trwała owacja na stojąco. Popularnemu „Julowi” zagrała i zaśpiewała kapela góralska z Kościeliska, gaździna wręczyła puchar z osobistą dedykacją. Dla szefów i całego zespołu BP prezes Stowarzyszenia Zygmunt Bobowski i Julian Gozdowski odebrali kryształowy prezent od Lokalnej Organizacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie oraz trzy obrazy (rysunki), z portretami polskich olimpijczyków, Justyny Kowalczyk z psem Marianem, Adama Małysza i Kamila Stocha. Przekazał je sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.
O najczęściej honorowanym Julianie Gozdowskim prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła powiedział: - Jest to absolutny geniusz organizacji, gawędziarstwa i lobbingu. Jestem jego wielkim fanem i mam wrażenie, że jego osobowość i Bieg Piastów są ze sobą bardzo silnie związane.
W gronie osób zasłużonych dla Biegu Piastów, którym władze Stowarzyszenia BP przyznały odznaki znaleźli się Joanna Badacz, Stanisław Kornafel, Edward Dudek, Jan Goetze, Mieczysław i Zbigniew Skowronowie, Tomasz Kałużny, Zbigniew Stępień, Wiesława Kozłowska, Marcin Zawiła, Andrzej Szpak i Beata Lepka. Wręczono też prawie trzydzieści odznak pamiątkowych „40. Bieg Piastów”.
Podczas Gali zebrani obejrzeli fim „Bieg Piastów. Piękna historia” i kolorowe slajdy prezentujące sztab organizacyjny jakuszyckiej imprezy na czele z Dariuszem Serafinem. Z jednodniowego biegu zrobił on 9-dniowy festiwal z piętnastoma konkurencjami. Jubileuszową imprezę z cateringiem i wieczornym bankietem zakończył mini koncert wrocławskich muzyków.
Komentarze (5)
Zdjęcie nr 15 . Żal mi tej pani z pierwszego rzędu .
Co się czepiasz, nie wiesz, że tak powinien wyglądać urzędnik państwowy na służbie?:)))
Na służbie pod latarnią :-)))
No cóż ! Zabrakło nie tylko materiału , z którego szyta była ta " cudowna "garsonka . Przede wszystkim zabrakło klasy , stylu i smaku .Tego niestety nie da się kupić za żadne pieniądze .
A gdzie Zosia? Nie ma???
Chryste Panie, ludzie! Przecież tu musiało się coś stać! Milicjaaa!