To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

JTF zaczyna fetować swoje 60-lecie

JTF zaczyna fetować  swoje 60-lecie

Wernisaż wystawy „Z Archiwum Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego”, odbędzie się 14.05.2021 r. o godzinie 17:00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, ul. Jana Matejki 28.

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne sięga historią 1961 roku - w tym roku bowiem grupa szesnastu entuzjastów fotografii z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości powołała Stowarzyszenie Miłośników Fotografii Amatorskiej (SMFA). W późniejszym czasie SMFA przekształciło się w Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne (JTF) i trwa pod tą nazwą do dziś.

W ramach 60-lecia, w różnych Instytucjach Kultury, odbędzie się jubileuszowy cykl wystaw JTF.

W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze zostanie zaprezentowanch część archiwalnych zbiorów członków Towarzystwa, obrazujących 60 lat Ich twórczości. Wystawa podzielona została na 4 główne grupy: akt, portret, natura, życie codzienne miasta. Dodatkowo wyświetlony zostanie pokaz multimedialny, prezentujący zdjęcie każdego z obecnych i byłych członków Jeleniogórskie Towarzystwa Fotograficznego. Pokazane zostaną ciekawe dokumenty związane z przebiegiem działalności i twórczości JTF, przedstawiające ważne wydarzenia, które miały miejsce w minionych latach.

Zaprezentowany będzie także sprzęt fotograficzny, który ma zobrazować i przybliżyć technikę fotografii tradycyjnej, głównie archiwalne aparaty fotograficzne wykorzystywane do tworzenia zdjęć metodą analogową.