To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jesteśmy w katalogu na Euro 2012!

Jesteśmy w katalogu na Euro 2012!

Jelenia Góra znalazła się w katalogu centrów treningowo-pobytowych przed Euro 2012. - To wielki sukces – mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta.

W katalogu znalazło się 21 miast polskich. Jelenia Góra jest na 18. miejscu. Nie jest to jednak ranking, miasta ułożono w kolejności geograficznej od północy do południa. - Oprócz Jeleniej Góry jest też Wrocław – powiedział M. Sajnog, który wraz z prezydentem Markiem Obrębalskim uczestniczył w oficjalnej prezentacji katalogu. - Każdemu z miast poświęcono dwie strony, jedna dotyczy bazy noclegowej (w naszym przypadku Pałacu Wojanów) a druga bazie sportowej. W katalogu znalazły się zdjęcia stadionu przy ul. Złotniczej oraz informacje o planowanych modernizacjach i datach jej zakończenia.

Jak powiedział, od jutra rusza dystrybucja tych katalogów do federacji piłkarskich wszystkich krajów europejskich.

Z decyzji cieszył się dyrektor MOS-u Ireneusz Taraszkiewicz. - Konieczna będzie zmiana murawy, bo ta nie spełnia kryteriów UEF-y, w planach jest wymiana trybun ziemnych na lżejsze konstrukcje - mówi. - Zawodnicy będą koszystali z szatni w hali sportowej. Tych nie musimy się wstydzić.

W Jeleniej Górze od jutra ruszają przygotowania do modernizacji obiektów. Oprócz przebudowy stadionu, miasto chce wyremontoać też ul. Łomnicką. - Wnioskowałem o wprowadzenie tego remontu do Lokalnego Programu Rewitalizacji. To po to, by można było łatwiej i szybciej dojechać z pałacu na stadion - powiedział Marek Obrębalski.

Szeroko M. Sajnog mówił o nich podczas wczorajszej konferencji prasowej. Artykuł znajduje się TUTAJ.

Lista polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012 (podał portal sport.pl): Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Tychy, Kraków, Wieliczka. Szerzej o wyborach pisze portal sport.pl - LINK.

 
 
Jesteśmy w katalogu na Euro 2012!

Komentarze (8)

Brawo !!! Panie Marku Panie Miłoszu gratulacje !!! macie Panowie mój głos !! :)

Teraz powinniśmy zmieniać nasz miasto. Będziemy gotowi na przyjęcie gości. Brawo Panie Prezydencie;)

Czym się chwalić ? A czym JG może się pochwalić górami tylko ! Drogi dziurawe zarośnięte komunikacja PKP z Wrocławiem klapa stadion na Złotniczej - epoka komuno wróć :pinch:

Panie czytelnik.

Obrębalski i Sajnog to nasi przewodnicy.

Gratulacje. Nareszcie prawdziwy sukces dla Jeleniej Góy.

dzieki temu bedziemy mieli nowoczesny stadion a nie klepowisko ;)

Wpisanie na listę centrów na obecnym etapie trudno nazwać sukcesem.
Jest to raczej dopiero otwarcie drogi do odniesienia sukcesu.
Od tego, w jaki sposób miasto wykorzysta tę szansę, zależy w dużej mierze przyszłość Jelonki na przestrzeni wielu lat.
Otwarcie nowoczesnych obiektów sportowych idące w parze z odpowiednią promocją może (ale nie musi)otworzyć przed miastem całkiem nowe możliwości związane z organizacją wielu międzynarodowych zawodów sportowych.
Mamy niepowtarzalną okazję, aby wreszcie zaistnieć na sportowej mapie Polski i Europy.

Nareszcie jest okazja dla władz miasta, aby wyremontować ulicę Łomnicką, bo obecnie stan tej drogi jest fatalny, jazda w okolicach lotniska do istny slalom a do tego po zmroku w egipskich ciemnościach przy braku pobocza.