To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jest tragedia – pomstują kierowcy. W czwartek będzie tak samo!

Jest tragedia – pomstują kierowcy. W czwartek będzie tak samo!

- Kto to widział, żeby taką akcję prowadzić w godzinach szczytu – denerwują się kierowcy. Policja rozkłada ręce. Wydobywanie niewypałów w centrum Jeleniej Góry potrwa przynajmniej do godz. 18 i będzie trwało jeszcze jutro!

W mieście trwa paraliż a policja zablokowała znacznie więcej dróg, niż wcześniej na to wskazywano. Wyłączone miały być jedynie ulice Osiedle Robotnicze, Mostowa i częściowo Grunwaldzka i Jana Pawła II.

Tymczasem nieczynny jest pas ruchu ul. Sobieskiego od krajowej trójki do centrum miasta. - Przecież można na placu Wyszyńskiego pojechać w stronę Wolności – mówi nam jeden z kierowców.

Podobnie jest też na Karola Miarki. Wyłączony z ruchu jest pas od skrzyżowania z ul. Spółdzielczą do Sobieskiego. Zakorkowana jest ulica Zgorzelecka a także dostępna część Sobieskiego. Podobnie jest z ulicą Lipową i skrzyżowaniem z Wolności. Tam ruchem kierują policjanci.

Rzeczniczka policji podinspektor Edyta Bagrowska tłumaczy, że nie ma innego wyjścia. Na temat przedłużającej się akcji odsyła do 23. Śląskiej Brygady Artylerii z Bolesławca. Okazało się, że do wydobycia są nie dwa, jak wcześniej przewidywano, a kilkanaście pocisków. Dlaczego akcja prowadzona jest w dzień? - Proszę o to pytać saperów – odpowiada.

Ruch przez wyłączone części miasta puszczono dzisiaj dopiero po godz. 19.

***

- Dzisiaj wykopano ok. 40 pocisków – powiedziała nam po godz. 17. Edyta Bagrowska. - Akcja będzie prowadzona także w czwartek, rozpocznie się o godz. 8 rano. Ewakuowani będą mieszkańcy budynku przy ul. Grunwaldzkiej 10 i przyległych do Mostowej.

Przeczytaj także: Saperzy wydobywają pociski, miasto sparaliżowane

 
 

 
Jest tragedia – pomstują kierowcy. W czwartek będzie tak samo!

Komentarze (8)

i tylko narzekać i narzekać ludzie potrafią....wiedzieli, że będzie utrudnienie. Trudno. Pociski trzeba usunąć i już. Na rower się przesiąść albo na nóżkach pochodzić :)

ja ja dla mnie to wszystko to ajne zagadka chału ja asztubliw

no łatwo powiedzec na nóżki można jak ktoś jest z Jeleniej ale do mojej wioski nie da się iśc z buta. Żaden PKS i Krycha nie jeździły przez jakiś czas, ale usunięcie tych bombek wymaga poświęceń. Miłego dnia ;p

sami maruderzy, mi się tam podoba akcja, przynajmniej COŚ SIĘ DZIEJE !!

Z Cieplic na Zabobrze przez Goduszyn,Siedlęcin,Jeżów k.kościółka na Zabobrze III i z powrotem tak samo.

W normalnym kraju takie akcje robi się w nocy lub bardzo wcześnie rano. A u nas szał medialny korki bałagan w samo południe !!! :pinch:

Proponuje napisać o kosztach tej imprezy. Co za czasy Wojsko nie może w nocy Policja nie może w nocy . Dobrze że Strażacy potrafią gasić pożary i w dzień i w nocy ! :pinch:

No jak zwykle, w Jeleniej cos sie dzieje, a mnie w domu nie ma. Tak czy inaczej, bombki trzeba usunac. Albo moze ktos z narzekajacych chcialby na nich wyleciec?